Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 19. března 2024
logo

Trenéři se shodli: Hokejové derby v Kutné Hoře rozhodla disciplína!

Publikováno: 19.10.2017 v 10:00
Rubrika: Sport

Šesté kolo krajské ligy nabídlo fanouškům hokeje z regionu prestižní derby: Na led Kutné Hory zavítali hokejisté v tabulce třetího HC Čáslav. V loňském ročníku, tehdy ještě v nižší soutěži, Čáslavští nejprve v Kutné Hoře prohráli po samostatných nájezdech, aby pak v lednu 2017 na svém ledě Sršně porazili 4:1.

Kutná Hora - Čáslav 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). V 6. min. se hostům naskytla dvojnásobná přesilovka, ovšem na domácího gólmana za 43 vteřin prakticky ani jednou nevystřelili. To domácí v 8. min. byli úspěšnější: Jakmile se dostali do plného počtu, sledoval Siváček důsledně puk až za hostující bránu a Jiří Tvrdík otevřel skóre - 1:0. Čáslavští si potom připravili některé dobré situace, ale Lang s Janatou neuspěli, Ježek se mezi kutnohorskými beky neprotáhl a svůj výjezd před kutnohorskou bránu nedotáhl ani Sladký. Také v závěru první třetiny měli hosté několik přesilovek, ovšem bez úspěchu. Vyrovnat se hostům povedlo až ve druhé třetině, když Němec zpoza brány připravil puk Pipkovi - 1:1. Hosté se však neradovali dlouho, Javůrek téměř po buly trefil ze strany na přední tyč - 2:1. Čáslavští Kraučuk s Janatou si pak odnesli osobní tresty, čáslavský kapitán byl dokonce vyloučen do konce zápasu. Zápas se změnil v boj o každý metr ledu, k vyrovnání měli blízko Křišťan a Borovanský, jenže jednogólový náskok do druhé přestávky si Kutná Hora udržela. Ve třetí třetině sebrali Sršni soupeři vítr z plachet ve 49. min., když chyba hostů na obranné čáře vyústila v samostatný nájezd Jiráně a třetí branku Kutné Hory - 3:1. Nadšeně bojující Kutnohoráci ovládli led, naopak Čáslav vypadla z role. Navíc se hosté nechali často vylučovat, předčasně musel do sprch i Pipek. V 55. min. Siváček nekompromisně potrestal další hrubku na modré čáře čtvrtým gólem a bylo rozhodnuto – 4:1. Trenér Kutné Hory Stanislav Bednář po zápase neskrýval velkou radost. "I když jsme byli hodně oslabení, podali jsme bojovný výkon. Hosté měli spoustu přesilovek. Hokej se divákům musel líbit, bylo tam všechno - byl to boj," shrnul derby. "Hráči Čáslavi jsou daleko zkušenější, všichni z druhé ligy. U nás nikdo nic takového nehrál, u nás jsou kluci, kteří to hrají čtrnáct dní nebo měsíc," upozornil a navázal: "Pro nás je vítězství zasloužené - za bojovnost a obětavost." Podle Stanislava Bednáře rozhodla disciplína jeho týmu. "I když jsme byli často vylučovaní a soupeř měl více přesilovek pět na tři, pískal rozhodčí na obě strany všechno. Byli jsme obětavější a bojovnější, také jsme měli brankáře Jelínka," uzavřel. Také podle čáslavského trenéra Tomáše Topola rozhodla derby disciplína hráčů. "Byli jsme často vylučovaní, i když rozhodčí celkově ze zápasu udělal guláš. V takovém zápase měl na hru jen dohlížet a trestat jen tvrdé fauly, které tam dnes až na jeden nebyly," poznamenal kouč. "Nastavil ale takový metr a nemám rád, když se na ledě začnou hráči rozčilovat. To vyvádí z koncentrace," zdůraznil a dodal: "S hokejem to dnes nemělo nic společného. Domácí vyhráli zaslouženě, bojovali a makali. Takto se derby hraje, my jsme dnes byli jasně horším týmem."

Branky: 8. Jiří Tvrdík II (Siváček), 27. Javůrek (Pešek), 49. Jiráň (Švejda), 55. Siváček (Pešek) - 25. Pipek (Němec). Rozhodčí: Jecelín - Taš, Kadlec. Vyloučení: 15/12, navíc Janata a Pipek 2 x 10 minut OT + do konce, Kraučuk, Němec 10 minut OT. Bez využití. Diváků: 558. Kutná Hora: D. Jelínek - Křeček, Chmelař, Javůrek, Siváček, Pešek - Havelka, Glaser, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Jiří Tvrdík I - Jiří Tvrdík II, Vaněk, Šváb, Rudolfský, Jiráň. Trenér Stanislav Bednář. Čáslav: J. Krištof - Janata, Lang, Borovanský, Sladký, Kraučuk - Kadlec, Kůrka, Křišťan, L. Muras, Ježek - Šlejtr, L. Svoboda, Pipek, Šudoma, Němec. Trenér Tomáš Topol.