Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je sobota, 6. června 2020
logo

Kutnohorští zastupitelé překonali časový rekord, jednali od 16.00 téměř do půlnoci

Kutnohorští zastupitelé překonali časový rekord, jednali od 16.00 téměř do půlnoci
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 15.5.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V úterý 14.5. se konalo řádné zasedání Zastupitelstva města Kutné Hory, naplněné závažnými rozhodnutími, ale také zbytečně podrobnými výklady, prezentacemi či – nebraňme se tomu přirovnání – mlácením prázdné slámy (vyřizováním osobních účtů).

Pro dnešek z mnoha bodů jednání připomeňme alespoň několik klíčových, na další se dostane zase zítra. NEMOCNICE MÁ VELKOU NADĚJI. Zvláštní komise města Kutné Hory i Středočeského kraje, čelní představitelé kutnohorské radnice, ředitel Oblastní nemocnice Kolín Petr Chudomel, radní Středočeského kraje Robert Bezděk, ředitel Nemocnice Kutná Hora (která je pracovištěm té kolínské) Petr Geřábek shodně konstatovali, že žádný záměr nechat kutnohorskou nemocnici “padnout” neexistuje, připraveny jsou investice, snahou je některá zaniklá oddělení obnovit.

Reformuje se koncepce jednotlivých oddělení, nastoupili noví primáři, obnoven provoz specializovaného traumatologického centra, snahou je provoz stabilizovat, získán byl ekonomický náměstek, analyzovány nákladové i výnosové položky, akutní chirurgická ambulance již (po omezení z personálních důvodů) od 1.5. opět pracuje naplno. 

Petr Geřábek řekl doslova: “Kraj se zavazuje zachovat péči v rozsahu, jaký byl v době předání nemocnice, ale já chci, aby náš ústav tuto péči rozšiřoval, abychom byli na úrovni doby.”

Řečeno toho bylo mnohem víc, zmíněna i rizika (nedostatek   personálu, tlak na růst nákladů, mzdy, zvyšující se ceny energií, atd.), nicméně celkové vyznění jakési situační zprávy vyznělo tak, že zastupitelé spokojenost s dosavadními kroky vyjádřili potleskem.  

Kutnohorští zastupitelé překonali časový rekord, jednali od 16.00 téměř do půlnoci
Foto: Vítězslav Hospes

VELMI NAPJATĚ OČEKÁVANÁ ROZHODNUTÍ SE TÝKALA OBLASTI SPORTU. ŽÁDOST BASKETBALOVÉ AKADEMIE (GBA) si vyžádala dlouhou debatu na téma využití Sportovní haly Klimeška (obavy z toho, aby se prioritně dostalo na místní oddíly), plateb, ekonomických parametrů, mnoha špičkových událostí, vysloveny byly další obavy z toho, aby hala nebyla pro atraktivní mezinárodní akce v mnoha sportovních odvětvích či soustředění “zašpuntována” jediným partnerem, padl i návrh (T. Havlíčka):

“Odložme rozhodnutí o rok, až budeme o provozu, nákladech, využití mít adekvátní přehled, samozřejmě se našli zastupitelé, kteří hovořili o kladných stránkách, jež by měla přítomnost vysoké soutěže ve městě (mj. i Z. Jirásek), vše dospělo k dalšímu odkladu definitivního rozhodnutí, pro který se vyslovila těsná většina 14 zastupitelů.

PŘÍSPĚVEK MĚSTA VE VÝŠI 2 160 000 Kč  K DOTACI PRO SPARTU KUTNÁ HORA 5 MILIÓNŮ KORUN (což byla podmínka udělení dotace) na rekonstrukci hřiště v Lorci – travnatého povrchu, zavlažování, drenáží, atd. byl nakonec schválen všemi 25 hlasy přítomných, třebaže debata nebyla ani krátká, ani jednoduchá.

Zmiňován byl především fakt, že Sparta podala žádost o dotaci, aniž měla zajištěn souhlas ZM. V podstatě to vyjádřil T. Havlíček, když zmínil nezbytnost odstranění živelnosti a vytvoření rovných, jasných, konkrétních podmínek pro podporu oddílů a spolků, narovnání poměrů a vyjasnění majetkových vztahů tak, aby bylo možno “vytvořit tlustou čáru za minulostí” a  stanovit zásadní pravidla, která bude možno aplikovat již v rozpočtu na rok 2020.

Probírala se spotřeba vody, možnost náhradního zdroje, úprav Loreckého rybníčku, atd. - schválená akce je ovšem dle Z. Knapa (který promluvil za FK Sparta Kutná Hora) první fází dalšího zhodnocování fotbalového areálu (majetku města), které si žádá na opravy a rekonstrukce budov, interiéru, ochozů celkovou investici 50 – 70 mil. Kč.  To je ovšem zatím “hudba budoucnosti”...Více o jednání ZM uvedeme zase zítra (teď je jedna hodina ráno).

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM