Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Výuka na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav s novým elánem v novém školním roce

Výuka na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav s novým elánem v novém školním roce
Foto: Ing. B. Valtrová, Ing. J. Novák
 
Publikováno: 11.11.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Na začátku školního roku zažily velký úspěch naše studentky Obchodní akademie a Ekonomického lycea v soutěži z ekonomických disciplín „EKO TÝM 2019“, kterou pořádala Asociace obchodních akademií.

V krajské soutěži, která se konala v Mladé Boleslavi, studentky zvítězily mezi jedenácti soutěžícími školami a přivezly si krásný pohár, diplom a hodnotné ceny. Test s 60ti otázkami a 15ti minutová prezentace na téma „Co nám Evropská unie dala a vzala za 15 let“ bez použití prezentační techniky zajistilo I.

Čochnářové, M. Mirovské a E. Rajmové postup do republikového kola. Držte nám palce v Příbrami.

Studenti oboru Strojírenství vstoupili do nového školního roku s novým vybavením odborných učeben a dílen, které byly vybaveny v rámci projektů EU. Studenti tak pracují na univerzálních a revolverových soustruzích, využívají konzolové a nástrojařské frézky, stolní, sloupové a otočné vrtačky, brusky na nástroje, strojní pásové pily či stroj pro elektroerozivní obrábění tzv. vyjiskřovačku.

V oblasti CNC strojů škola rozšířila vybavení o několik obráběcích center včetně nejmodernějšího frézovacího pětiosého centra.

Pro zkvalitnění výuky programování CNC strojů byla jedna z učeben výpočetní techniky rozšířena o sadu výměnných panelů, umožňujících programování ve všech dnes standardně používaných řídicích systémech, jako je Sinumerik, Fanuc nebo Heidenhain.

Studenti mají k dispozici také nová měřidla pro měření fyzikálních veličin a tribotechniky v laboratořích automatizace, metrologie a technologie.  

Modernizace vybavení školy, společně s kvalitní odbornou výukou technických a ekonomických předmětů, posouvá výuku na úplně novou úroveň. Škola se v těchto oblastech stává pro budoucí studenty atraktivnější, stejně tak se pro podniky stávají atraktivnější i absolventi naší školy.

Škola nabízí maturitní obory Obchodní akademie, Ekonomické lyceum, Strojírenství a Technické lyceum. Více informací o nabídce oborů na www.sps-caslav.cz.

Autor článku: Ing. B. Valtrová, Ing. J. Novák
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidiKoronavirus nás nepoložil a jedeme dál!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM