Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. března 2024
logo

Muži FBC Kutná Hora porazili vedoucí Kolín, starší žáci kralovali na turnaji

Publikováno: 6.12.2017 v 16:00
Rubrika: Sport

PO DVOU PORÁŽKÁCH DOKÁZAL MUŽSKÝ A-TÝM FBC KUTNÁ HORA VYHRÁT, na hřišti BLACK ANGELS B, a to 10:3. Fantastický výkon předvedl zejména brankář Bochníček, který svůj tým v mnoha momentech fantastickými zákroky podržel. Kutnohorští hráli velkou část zápasu v oslabení, přesto neměli větší problémy s kontrolováním zápasu. Hattrickem se v zápase blýskl kanonýr Štípek, který navrch přidal jednu asistenci.

BLACK ANGELS B x Kutná Hora 3:10 (3 Štípek, 2 Petrásek, Hampl, Bochníček Š., Reithar, Vokřál, Listík). Sestava: Bochníček B. (Dlouhý) - Reithar, Tvrdík, Rejna, Listík, Hampl, Říha, Bochníček Š., Štípek, Dus, Zelený, Vokřál, Petrásek, Schwarz.

STARŠÍ ŽÁCI KRALOVALI na turnaji v Mladé Boleslavi, kde nepoznali hořkost porážky. Kutná Hora x BLACK ANGELS 4:0 (2 Danda, Beil, Franc J.). První polovina utkání nabídla opatrný florbal, ve druhé už začali Kutnohorští dominovat. Kutná Hora x FBK Davle 8:5 (4 Danda, 2 Beil, Kodaj, Němec). Kutná Hora do zápasu doslova vlétla a rychle se ujala tříbrankového vedení. Vedení Kutnou Horu uspokojilo a aktivitu postupně převzal soupeř z Davle, který se dvěma góly dostal zpět do zápasu. Poté se střídaly šance na obou stranách a díky lepší produktivitě slavila Kutná Hora druhé vítězství ve skupině, tudíž první místo a boj o postup. Finále: Kutná Hora x Technology Florbal MB 9:2 (3 Vavřina, 2 Danda, Beil, Měšťánek, Kodaj, Němec). Famózní produktivita díky které K. Hora slavila celkové prvenství na turnaji a postup do vyššího výkonnostního koše. V zápase měli tedy navrch Kutnohorští, mladoboleslavští hráči si vždy vylámali zuby na zodpovědné obraně a skvělém výkonu brankáře. Sestava: Pokorný, Franc V. - Němec, Měšťánek, Vavřina, Kodaj - Danda, Franc J., Blahníková, Holub, Beil, Vašíček.

ČTVRTÝ TURNAJ ODEHRÁLI ELÉVOVÉ ORLOVÉ tak trochu ve vysněném druhém výkonnostním koši. Orlové předvedli pohledný kolektivní výkon a našli snad ztracené sebevědomí z předešlých turnajů. Svůj nejlepší výkon zatím předvedl Filip Březina, který hýřil pohybem a vyhrával osobní souboje se soupeři o hlavu vyššími. Velká poklona ale patří všem hráčům za nasazení a bojovný kolektivní výkon. Sestava: Vaigát Denis, Dastych Michal, Šlais Kuba, Kůrka Matěj, Švejnoha Jiří, Březina Filip, Lokaj Ondra, Blahník Štěpán.

ELÉVOVÉ ORLÍCI NADCHLI na dalším turnaji svým nasazením a zápalem do hry. Pochvalu obzvlášť zaslouží nováčci v sestavě Erik Mundil, Kuba Žára a Verča Vilímová, kterým zároveň gratulujeme k prvním gólům za elévy. V letošní sezoně šlo už o druhý turnaj, na kterém se do střelecké listiny zapsali všichni hráči. A to nejlepší na konec byl čaroděj v bráně Jarda Načeradský. Poděkování zaslouží rodiče za krásnou kulisu, kterou svým fanděním dětem vytvořili. Sestava: Jarda Načeradský, Marek Dobeš, Terezka Kouřilová, Verča Vilímová, Pepa Pokorný, Marek Dojčiak, Jarda Paďouk, Petr Martínek, Jakub Žára, Erik Mundil.

DERBY VYHRÁLI MUŽI KUTNÉ HORY. Kolín - Kutná Hora 2:3 (0:2, 1:1, 1:0).

K utkání 10. kola divize, skupina B zavítali florbalisté FBC Kutná Hora do Chlumce nad Cidlinou, kde na ně čekalo derby. Kutné Hoře vyšla skvěle první třetina, ve které si slepenými góly vybudovala dvoubrankový náskok. Když ve třetí třetině využil Vokřál početní výhodu a upravil na 0:3, zdálo se být vítězství kutnohorských barev hodně blízko. Jenže Kubka záhy rovněž při přesilovce snížil na 1:3 a na drama zadělal ve 46. min. Skoták pěknou individuální akcí zakončenou přesně do horního rohu Bochníčkovy brány - 2:3. Spolehlivý gólman Kutné Hory B. Bochníček už žádný míček za svá záda nepustil, houževnatá obrana hostů ustála i soupeřovu minutovou hru bez brankáře a radovala se tak z cenného vítězství 2:3. Trenér Kolína Petr Vrána musel po zápase hodně krotit své emoce. "Když je dvě třetiny zápas vedený jednostranně, soupeř se těžko poráží," narážel na výkon rozhodčích. "Bylo jasně vidět, že jsme byli lepší, bohužel je naší chybou, že jsme neproměňovali šance," řekl. "Proměňování šancí zápas rozhodlo, ale zápas byl vedený jednostranně," opakoval kouč a dodal: "Nemyslím jenom vyloučení, ale když například jde jeden hráč do třech, oni ho osekají a pískne se to proti nám, tak k tomu není co říci. Jeden hráč přece nebude faulovat všechny tři ostatní." Kutnohorský trenér Josef Chalupa si po střetnutí zhluboka oddechl. "Ke konci to byly neuvěřitelné nervy," ulevil si. "Kolín byl těžkým soupeřem, jeho první místo v tabulce je vypovídající. Jsem maximálně spokojený," usmíval se a navázal: "Ke konci jsme se o výsledek už opravdu báli." Na dramatickou koncovku zadělala pěkná individuální akce Skotáka na 2:3. "Naši kluci zaspali, když jsme hráli pětiminutovou přesilovku. Dostali jsme z toho gól, to je totální kolaps," připustil Josef Chalupa. "Kolín má v týmu hodně šikovné kluky, byl schopný nás přehrát technicky. Potom jsme se ale začali vracet ke své hře a zápas naštěstí dotáhli do vítězného konce," uzavřel.

Branky a asistence: 37. Kubka (Skoták), 46. Skoták - 6. Rejna (Štípek), 7. Listík (Říha), 35. Vokřál (Štípek). Rozhodčí: Lešák - Jebousek. Vyloučení: 1/2, navíc Vrána 10 minut, Chyba 5 minut. Využití: 1/1. Diváků: 49. Kolín: Lepší, Lejnar - Hlavatý, Skoták, Vokál, Vrána, Hodan, Chyba, Kukal, Kubka, Novotný, Louda, Kloc, Janeček. Trenér Vrána. Kutná Hora: B. Bochníček, Dlouhý - J. Schwarz, Rejna, Dus, Říha, Hampl, Zelený, Štípek, Š. Bochníček, Petrásek, Reithar, Listík, Tvrdík, Vokřál. Trenér Josef Chalupa.

Autor článku: jb, res