Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. března 2024
logo

Počasí řadu fotbalových zápasů ovlivnilo, některé musely být odloženy kvůli nezpůsobilému terénu

Z utkání Chotusice - MalínFoto: Archiv OK

Publikováno: 8.4.2015 v 16:00, Aktualizováno: 6.4.2015 v 6:00
Rubrika: Sport

ČÁSLAV DOHODNE NÁHRADNÍ TERMÍN. Fotbalisté FK Čáslav měli v neděli 5. dubna sehrát další kolo ČFL na domácím hřišti proti celku - SK Zápy. Zápas je však z důvodů nezpůsobilého terénu odložen! "Náhradní termín ještě neznáme. Musíme se domluvit se soupeřem. Nahlášen má být do devátého dubna," upřesnil vedoucí týmu FK Čáslav Karel Mikeš. KUTNÁ HORA ZÁPAS SEHRAJE 22. DUBNA. Fotbalisté Kutné Hory měli v sobotu sehrát divizní střetnutí v Jablonci nad Jizerou. "V Jablonci napadlo 15 centimetrů sněhu, utkání je odložené," uvedl vedoucí kutnohorského mužstva Zdeněk Čáp. Oba celky se shodly na náhradním termínu - středa 22. dubna od 17 hodin.

SUCHDOL NASTŘÍLEL SOUPEŘI Z „DOLNÍCH PATER“ PĚT GÓLŮ! Suchdol - Klecany 5:1 (1:0). První poločas byl přece jen vyrovnanější, domácí se ujali vedení ve 30. min. brankou Bereše po krásné nahrávce Šusty.

"Pak jsme tam měli ještě jednu vyloženou šanci, Kacafírkovi ale míč skočil a přestřelil," doplnil suchdolský trenér Vlastimil Chlád. "Hosté měli v prvním poločase jednu příležitost," dodal. O zápase rozhodl začátek druhého poločasu. "Ve 47. min. dal Janovský na 2:0 po přihrávce Kacafírka, který o minutu později upravil na 3:0," uvedl kouč a doplnil: "Zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou."

Domácí své fanoušky potěšili ještě dvěma dalšími góly: Nejprve Kacafírek po pěkné přihrávce Šusty zvýšil na 4:1 a Šusta po krásné individuální akci prošel přes střed obrany a upravil na 5:1. "Hosté snížili ze hry na 3:1, ale zápas jsme měli pod kontrolou," opakoval Vlastimil Chlád.

Branky: Bereš, Janovský, Kacafírek 2, Šusta. Suchdol: Míšek - Dudla, Biško, Svoboda, Kutil - Bereš, Michálek, Šusta, Dastych (60. Chadraba) - Janovský (87. Laštovka), Kacafírek.

HOSTY SRAZILY INDIVIDUÁLNÍ CHYBY. Vykáň - Čáslav B 3:1 (1:1). "Dnešní prohra mě mrzí, byli jsme lepším mužstvem, ale nemáme žádný bod," konstatoval trenér čáslavské rezervy Jiří Antoš. Hosté do zápasu vstoupili dobře a soupeře přitlačili před jeho bránu.

"Do 15. minuty jsme měli dvě stoprocentní šance, při kterých domácí podržel brankář. Měli jsme tam nějaké závary a rohy, utkání jsme začali dobře," začal hodnotit utkání kouč a dodal: "Bohužel jsme po individuální chybě prohrávali."

Ještě do přestávky ale hosté srovnali, když po autovém vhazování v závěru první půli připravil gól pro Martínka Strnad. "ve druhém poločase jsme bohužel nedokázali navázat na hru z první půle," přiznal trenér Jiří Antoš. Osud utkání se lámal za stavu 1:1. "Lépe jsme nevyřešili přečíslení a šance, po kterých jsme zápas mohli zvrátit na svou stranu, ale udělali jsme triviální chybu, kdy jsme si z rozehrávky nechali dát hrozný gól na 2:1. To ovlivnilo utkání, třetí branku v nastavení už neřeším," litoval Jiří Antoš a zopakoval:

"Mrzí mě, že jsme prohráli a hlavně jakým způsobem. Soupeř byl daleko zkušenější, my jsme ale odehráli dobrý zápas, ovšem nemáme žádný bod." Trenéra Jiřího Antoše potěšil i výkon rozhodcovské trojice Pejša - Leška, Sandev. "Tři mladí kluci, pískali perfektně. Nádhera, to se úplně jinak hraje," uzavřel kouč. Branka Čáslavi: Martínek. Čáslav B: T. Výborný - M. Frejlach, M. Výborný, Votava, Veselý - Zoufalý (60. Netušil), Vajgl (80. Kadlec), Filka, Strnad, Mlynka - Martínek.

PRVNÍ JARNÍ PROHRA SÁZAVY. Poříčany – Sázava 3:0 (2:0). „Poříčany mají pět hráčů nad 190 cm, což není lehké bránit,“ uvedl trenér Sázavy Pavel Chuchla.

„Začátek jsme měli dobrý. Dali jsme i branku, ale nebyla uznána pro ofsajd. V 10. minutě se nám zranil pravý bek Sedláček a to nám narušilo hru. Bohužel jsme v tom momentě inkasovali. Řekl bych, že nás to nerozhodilo. Kopali jsme po faulu na Srbu penaltu, ale Říčař ji opět neproměnil!

To nás ovlivnilo. Inkasovali jsme ve 20. minutě druhý gól. . Do druhé půle jsme si řekli, že zkusíme výsledek zvrátit. Vynutili jsme si převahu, domácím docházely síly, ale my jsme gól nedali,“ mrzelo Chuchla. „Třetí branku jsme dostali na konci do otevřené obrany.

Klukům nemohu nic vyčítat. Měli elán, nechyběl přístup. Chyběla ale kvalita a rozhodly chyby,“ uzavřel trenér Sázavy. Sázava: Burcev – Sedláček (10. J. Jelínek), Chuchla, Říčař, Král – Srba, P. Jelínek (80. Marek Chrpa), Šmídek, Martin Chrpa – Konečný, Švec.

ZA DVACET MINUT VEDLI UHLÍŘI 3:0. U. Janovice - Týnec n. S. 6:0 (3:0). Situace fotbalistů FK Uhlířské Janovice není v tabulce I. B třídy, skupině D optimální. Na předposledním místě ztrácí na Miřetice jeden bod a tak bylo jasné, že v sobotní duelu s Týncem n. S.

Uhlíři potřebují zabrat: "Potřebovali jsme vyhrát, spokojení jsme. Tři body jsme potřebovali," upozornil trenér FK Uhlířské Janovice Josef Bohatec. "Pokud nějaké body neposbíráme, budeme na chvostu tabulky pořád," připomněl.

Samotné utkání Uhlíři rozhodli za prvních dvacet minut, po kterých vedli 3:0. "Pak jsme trochu přestali hrát, zbytek prvního poločasu byl nezajímavý," přiznal kouč a pokračoval: "Druhý poločas už byl na deset gólů. Co jsme nedali... Diváci zavírali oči. Chodili jsme sami na bránu a nedávali góly." Přesto domácí nakonec vyhráli vysoko 6:0.

"Vítězství je zasloužené, za stavu 6:0 fotbal na kvalitě utrpěl. Už to nebylo ono," uzavřel Josef Bohatec. Branky U. Janovic: Randlíszek 2, Zadražil, Kopecký, Wolf, D. Kulhánek. U. Janovice: Hromádka - Černík, T. Kulhánek, Boubín (46. Hrbek), Zadražil - D. Kulhánek, Kopecký, Dotlačil, Randlíszek (68. Jelínek) - Stoupa (46. Veliký), Wolf.

KÁCOV PODRŽEL BRANKÁŘ MICHAL. Zvole - Kácov 1:2 (0:2). Zápas začal pěkně zostra. "Už ve třetí minutě byl na Panu likvidační zákrok, bez balonu, špunty má přes celé koleno. Rozhodčí tento zákrok nepotrestal ani kartou. Věděli jsme, že se budou dít věci a to se také naplnilo," naznačil trenér Kácova Miroslav Jelínek.

Přesto se hosté ujali vedení: V 10. min. trestný kop Moudrého na přední tyč propadl brankáři do brány! "Dvě minuty na to Červeňák po pěkné individuální akci vrátil míč pod sebe, Průcha vystřelil a ještě trefil Moudrého a asistentka rozhodčího odmávala ofsajd," popisoval průběh utkání kouč a pokračoval: "Pak to začalo: Centr do pokutového území trefil obránce do nohy, domácí zavolali penalta a kopala se. Gabriel jí kopnul ale vedle."

Potom se vytáhl brankář Michal po standardní situaci po malé domů, ve 34. min. se postavil proti další penaltě. "Ta byla, Kabáta nastřelili do ruky," připustil Miroslav Jelínek a doplnil: "Brankář Michal se ale vyznamenal a chytil jí." Pět minut před přestávkou Kabát vysunul dlouhým míčem Moudrého, který přehodil brankáře a dobíhající Červeňák zvýšil na 0:2.

"To byl fantastický první poločas," liboval si kácovský kouč. Ve druhém poločase hosté chtěli hrát ze zabezpečené obrany. "Začátek druhé půle nám bohužel nevyšel, prvních patnáct minut měli domácí čtyři velké šance. Při dvou nás podržel brankář Michal, dvě domácí kopnuli vedle," oddechl si trenér. V 58. min. ale Hnát po nakopnutém míči hlavou upravil na 1:2. "Pak už to byl boj, zbytek zápasu jsme odbránili a odskákali. Měli jsme pár brejků, rozhodčí už nás tam ale nepustili. Mávali ofsajdy. Tři body jsou fantastické, kluci hráli výborně. Bojovali, jsem spokojený," uzavřel Miroslav Jelínek.

Branky: 58. Hnát - 10. Moudrý, 40. Červeňák. Kácov: Michal - Houdek, Rytina, Kabát - Zeman, Petrů (72. Žovinec) - Bělohlávek (60. Filip ml.), Průcha (83. Filip st.), Moudrý, Pana - Červeňák.

TĚSNÁ PROHRA S PRVNÍM CELKEM. Bílé Podolí – Libice n/C 0:1 (0:1). O výsledku rozhodla 36. minuta, kdy hosté vstřelili jedinou branku zápasu. „První poločas jsme odehráli dobře. Měli jsme tři dobré šance.

Jednou jsme nastřelili břevno a míč se odrazil na brankovou čáru. Soupeř měl nějaké možnosti, ale na to, že jsou na prvním místě, tak nás moc neohrozil,“ uvedl trenér Bílého Podolí Bohuslav Šváb. „Ve druhém poločase jsme se do hostů obuli. Byl to ale platonický tlak. Měli jsme jen dvě pološance. Z nich jsme ale neskórovali,“ litoval Šváb a doplnil:

„Kluky jsem pochválil. Musíme získat body někde jinde.“ Bílé Podolí: Nečas – Semínko, Šálený, Toman, Spáčil – Čakovský, Bareš, Hájek, Šváb – Štoček, Švadlenka. Střídali: Šimon, Jelínek, Fejfar, Trpišovský.

OKRESNÍ PŘEBOR

Chotusice - Malín 2:0 (1:0)

Branky: 41. Netáhlo, 74. Fedorovič. Rozhodčí: Sojka - Ledvina, Hrbek. ŽK: J. Goliáš - T. Vojtíšek, P. Štoček, Pátek, Husa. Chotusice: M. Výborný - M. Procházka, J. Goliáš, Mar. Hubáček, Všetečka - Jiroušek, R. Goliáš, Netáhlo, Seemann (71. J. Dospěl) - Fedorovič (88. Brock), Mathes (82. Tuzar). Trenér Petr Hnízdo. Malín: Staš - L. Kraus, M. Novotný, P. Štoček, Husa - J. Kraus, Jarkuliš (79. O. Vojtíšek), M. Kročák (16. Dastych), Pátek (66. Hylský) - Janoušek, T. Vojtíšek. Trenér Tomáš Vojtíšek.

Zbýšov - Malešov 0:0 - pk 5:4

Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2/2. Diváků: 30. Zbýšov: O. Radil - Výborný, Hybler, Dvořák, Bohatý, Petrák, L. Sobotka, I. Babák, V. Radil, Šemík, Jukl. Malešov: Táborský - R. Barenčík, Zajíc, M. Poklop, Koubek, R. Špitálník, Kalfiřt, Pavlík, Vokoun, Klečák, Nekola.

Sázava B - Zbraslavice odloženo

Kaňk - K. Hora B 2:2 (1:1) - pk 9:10

Branky: Mandík, L. Muras - Filipec, Michálek. Rozhodující penalta F. Nedvěd. Rozhodčí: Špičák - K. Kafka, Křivka. ŽK: 3/2. Diváků: 90. Kaňk: Pospíšil - L. Wagner., Koten, M. Horký, J. Horký, Mandík, Jak. Černý, Růžička, L. Muras, Veselý, Vamberský. K. Hora B: J. Kubát - O. Nedvěd, O. Černý, Filipec, Krupička, Hanousek, F. Nedvěd, Michálek, Kopecký, Šesták, Lebeda.

Sedlec - Paběnice 3:0 (2:0)

Branky: Cimr 2, Volenec. Diváků: 60. Sedlec: Jon - Pečimuth, Sirotek, Pavlík, Rob. Jiráň, Petr Mrštík, Jak. Spáčil, Gono, Volenec, Hvězda, Cimr. Paběnice: Černovský - Sochr, Blažek, Sedláček, J. Růžička, M. Růžička, Lebruška, Fuksa, L. Votava, Jar. Vlach, Tichý.

Zruč n. S. - Vrdy 1:0 (0:0)

Branka: 48. Brahimi. Rozhodčí: Rejhon. ŽK: 2/1. Diváků: 80. Zruč n. S.: Cudlín - Z. Louda, Hájek, Jouza, Jelínek - T. Louda, Zeman, Petrů, Viktora - Koudela, Brahimi. Střídal Mojžíš. Vrdy: M. Šindelář - Spěvák, Cakl, Šolta, Kříž, Růžička, Vidlák, Pleva, K. Truksa, J. Šindelář, M. Tomíšek. Střídali Mlynka, Petr, Chudomel, Hájek.

U. Janovice B - Tupadly 1:2 (1:1)

Branky: Eminger - vlastní, Lipták. Diváků: 50. U. Janovice B: J. Kmoch - St. Hrbek, Masarovič, Kalous, Vedral, Veliký, Blecha, Stoupa, N. Marek, M. Jelínek, Cypra. Střídali Čížek, Eminger, Förster. Tupadly: Potměšil - Kořínek, D. Pipek, V. Pipek, Š. Pipek, Vojt. Vondra, Hošek, Chvátal, Hájek, Chleborád, Císař. Střídali R. Krajíček, Štainer, D. Krajíček, Lipták.

III. třída

Křesetice - Tupadly B 2:0 (2:0), Ptáčník 2. N. Dvory - Č. Janovice 0:1 (0:1), Menšík. Suchdol B - B. Podolí B 4:1 (1:0), Chadraba 3, Schwarz ml. - Doubek. Kácov B - Hlízov 3:1 (0:1), V. Štorch, Pana, Havlín - Čížek. Sedlec B - Paběnice B 2:1 (2:0), Ivičič, Cimr - Vašek. Kluky - Rataje 1:2 (1:0), Píška - M. Novotný 2 (obě z penalty).

IV. třída - skupina A

Hostovlice - Okřesaneč 2:2 (1:1) - pk 2:3, Hamsa, Musil - Vlček, Matoušek. Záboří - Církvice 4:0 (3:0), Zoubek 2, Vorlíček, Vobořil. Štrampouch - Vlkaneč 2:1 (1:0), M. Svoboda, Šulc - Bezuška. Bratčice - Vrdy B odloženo.

Zbýšov B - Horušice 3:2 (2:1), I. Babák 2 (jednou pok. kop), Hybler - Mrkvička, Malkus. H. Bučice - Chotusice B 2:3 (0:2), Gazdík, J. Chadraba (Beckham) - Šolta, Výborný, Peroutka.

IV. třída - skupina B

Soběšín - Zbraslavice B 1:5 (0:1), branky nehlášeny.

Č. Janovice B - Nepoměřice odloženo na žádost domácího oddílu z důvodu nezpůsobilého terénu. Náhradní termín s největší pravděpodobností ve středu 22. dubna od 18 hodin.

Křesetice B - Miskovice 2:3 (1:1), J. Franc, Barenčík - Štěpán 2, Bohuňovský. Kaňk B - Močovice 3:7 (2:4), Koblischke, Zrzavý, Čepeš - M. Lank 2, Oliva, Topinka ml., Šlejtr, Procházka, Kňourek. Zruč B - Kačina 3:1, Bareš, Mojžíš, Petrů - vlastní.

Autor článku: Redakce OK