Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 20. března 2019
logo

Sympozium je reakcí mladých talentovaných výtvarníků na Jeneweinův odkaz

Sympozium je reakcí mladých talentovaných výtvarníků na Jeneweinův odkaz
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 10.7.2018 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Téměř zároveň s otevřením výstavy z díla Felixe Jeneweina (psali jsme o ní) v Galerii Felixe Jeneweina v kutnohorském Sankturinovském domě bylo zahájeno již XVIII.

Sympozium současného výtvarného umění Jenewein – Kutná Hora (v podstatě příležitost pro mladé talentované výtvarníky reagovat na odkaz kutnohorského rodáka Felixe Jeneweina, malíře, který inspiroval a stále inspiruje celé generace. Ti opět naleznou jakýsi „společný ateliér“ v někdejší zámečnické provozovně v Nádražní ulici.

Samozřejmě, že na něčí odkaz nelze reagovat „na heslo“, je vždy na vážkách, do jaké míry dokážou účastníci sympozia reagovat na výzvy míst, v nichž Jenewein žil a tvořil.

Jako obvykle bude výsledek možno posoudit na výstavě artefaktů, jež v průběhu „stáže“ výtvarníků v Kutné Hoře vzniknou – pohled do minulosti opravňuje k přesvědčení, že i letos se zrodí znepokojivá, podnětná díla.

Dodejme jen, že  ředitel GFJ Kutná Hora Aleš Rezler představil účastníky Sympozia Jenewein 2018. Jsou jimi Kateřina Barabášová, Vladimír Havlík, Tomáš Honz a Martin Mulač. Pravděpodobně se s nimi budeme potkávat a určitě uvidíme jejich obrazy na výstavě, která přijde na řadu po skončení prázdnin.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM