Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 16. července 2020
logo

Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!

Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 25.2.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V sobotu 23. února se před bývalou radnicí NA KUTNOHORSKÉM PŘEDMĚSTÍ KAŇK v duchu obnovené tradice už posedmé sešli místní občané, rodáci, lidé z centra Kutné Hory, aby se pobavili, občerstvili, popili, pojedli (k dispozici byla mimo jiné i pravá česká zabijačka), vyrazili od domu k domu a průvod ukončili zastřelením medvěda.

Pořadatelem byla TJ Sokol Kaňk (za ni účastníky přivítal Miro Radačovký), spolupracovaly Mozaika, mistní osadní výbor, Mateřské centru a Modry svět), osvědčený organizátor i bavič Václav Wendy Veselý připravil na úvod zábavný kvíz (zúčastnil se ho i místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr, který o něco později několika slovy masopustní veselí oficiálně přivítal a zahájil), k poslechu i do kroku vyhrávala kapela Věnovanka. Masky byly tradiční i zcela nové: Řemeslníci, policajti, cikánky, staří, mladí, děti (i v kočárcích), na mráz zřejmě téměř nikdo ani nepomyslel.

PODOBNÉ TO BYLO V MALÍNĚ (zde promluvil úvodem starosta Kutné Hory Josef Viktora), kde průvod vyrazil od hasičárny, kapelou byla Suchdolanka, průvod občas „zhoustl“ natolik, že v uličkách nebylo k hnutí a mezi maskami se objevily úplné rarity (žirafa, dvoumetrová nevěsta, v té zimě se „svůdně“  holýma nohama, komediantský vůz s osazenstvem, atd.).

Rozjaření zástupci všech generací tančili, zpívali, mlsali – a především: Byli spolu! Pořadatelem byl SDH Malín, spolupracovaly místní spolky, medvěd „skonal“ u sokolovny.

Víc vám už popisovat nebudu, jen podotknu, že kdo se nezúčastnil, může litovat!

FotogalerieMasopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Koronavirus nás nepoložil a jedeme dál! Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM