Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 16. září 2019
logo

Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!

Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 25.2.2019 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

V sobotu 23. února se před bývalou radnicí NA KUTNOHORSKÉM PŘEDMĚSTÍ KAŇK v duchu obnovené tradice už posedmé sešli místní občané, rodáci, lidé z centra Kutné Hory, aby se pobavili, občerstvili, popili, pojedli (k dispozici byla mimo jiné i pravá česká zabijačka), vyrazili od domu k domu a průvod ukončili zastřelením medvěda.

Pořadatelem byla TJ Sokol Kaňk (za ni účastníky přivítal Miro Radačovký), spolupracovaly Mozaika, mistní osadní výbor, Mateřské centru a Modry svět), osvědčený organizátor i bavič Václav Wendy Veselý připravil na úvod zábavný kvíz (zúčastnil se ho i místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr, který o něco později několika slovy masopustní veselí oficiálně přivítal a zahájil), k poslechu i do kroku vyhrávala kapela Věnovanka. Masky byly tradiční i zcela nové: Řemeslníci, policajti, cikánky, staří, mladí, děti (i v kočárcích), na mráz zřejmě téměř nikdo ani nepomyslel.

PODOBNÉ TO BYLO V MALÍNĚ (zde promluvil úvodem starosta Kutné Hory Josef Viktora), kde průvod vyrazil od hasičárny, kapelou byla Suchdolanka, průvod občas „zhoustl“ natolik, že v uličkách nebylo k hnutí a mezi maskami se objevily úplné rarity (žirafa, dvoumetrová nevěsta, v té zimě se „svůdně“  holýma nohama, komediantský vůz s osazenstvem, atd.).

Rozjaření zástupci všech generací tančili, zpívali, mlsali – a především: Byli spolu! Pořadatelem byl SDH Malín, spolupracovaly místní spolky, medvěd „skonal“ u sokolovny.

Víc vám už popisovat nebudu, jen podotknu, že kdo se nezúčastnil, může litovat!

FotogalerieMasopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!Masopust na kutnohorských předměstích Kaňk a Malín: Mrazivo, avšak veselo!
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM