Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Kutnohorští diabetici tradičně absolvovali edukační pobyt v Janských Lázních

Kutnohorští diabetici tradičně absolvovali edukační pobyt v Janských Lázních
Foto: JH
 
Publikováno: 14.9.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V posledním prázdninovém víkendu skončil spolu s obdobím školního volna i TÝDENNÍ ZDRAVOTNÍ A EDUKAČNÍ POBYT SKUPINY 30 KUTNOHORSKÝCH DIABETIKŮ V JANSKÝCH LÁZNÍCH V KRKONOŠÍCH.

Tyto pobyty probíhají vždy jednou ročně a jsou zaštiťovány a spolufinancovány Svazem diabetiků ČR. Program, který pro účastníky připravil předseda místní organizace ing.Václav Hetfleisch, zahrnoval kromě odborných přednášek i několik výletů.

Každý měl možnost podle svého zdravotního stavu absolvovat vycházky po okolí vrcholu Černé hory, vystoupat 2 km po populární stezce „do korun stromů“ u Janských Lázní nebo alespoň díky hotelovému autobusu navštívit Pec pod Sněžkou či Špindlerův Mlýn.

Pobyt umožnil hotel Astoria, který již tradičně jednou za několik let hostí kutnohorské diabetiky. Celý program byl koncipován na míru pacientům s diabetem 2. typu, který je jednou z nejrozšířenějších civilizačních chorob, tzv. nemocí z blahobytu, jak ji označil jeden z přednášejících, místní praktický lékař MUDr Petr.

Edukace zahrnovaly jak speciální semináře pro pacienty léčené inzulinem, tak i komplexní přednášky o zásadách stravování, neuropatii a obecně o prevenci nejrůznějších komplikací při diabetu a zmírnění jejich dopadů. Protože pro diabetiky je pohyb nezbytný, samozřejmostí byly mimo procházek po kolonádě i ranní rozcvičky, které zúčastněným kromě pohybu přinášely i první denní dávku smíchu.

„Vše co jsme od pobytu očekávali, bylo splněno včetně naší objednávky na počasí u Krakonoše“ dodala s úsměvem Ludmila Zelená, vedoucí skupiny.

Autor článku: Redakce OK
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM