Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 26. dubna 2024
logo

Florbaloví junioři Kutné Hory vstoupili do nadstavbové části, bojují o extraligu, na úvod prohráli

Florbaloví  junioři Kutné Hory vstoupili do nadstavbové části, bojují o extraligu, na úvod prohráli

Publikováno: 9.4.2015 v 16:00, Aktualizováno: 6.4.2015 v 6:00
Rubrika: Sport

Kutná Hora - Pardubice 4:7 (0:3, 1:1, 3:4). Junioři florbalového klubu FBC Kutná Hora v neděli rozehráli nadstavbovou část o postup do extraligy. Narazili na Pardubice, ve druhé dvojici na dvě vítězná utkání bojují Chomutov a Znojmo. Poražené celky z první série si to potom rozdají ještě o třetí postupové místo. Bojovně naladění domácí se v první třetině prali i s bouřlivou atmosférou zápasu. Do betonové obrany před první přestávkou proklouznul Štifter, ovšem na gólmana Víška si nepřišel.

To už ovšem hosté vedli 3:0 a to ještě gólman Dlouhý vychytal nájezd Foršta. Místo očekávaného náporu ve třetí třetině přišly dva slepené góly hostů: Nejprve si Pilný v rychlé akci vyměnil míček s Škeříkem, hned po rozehrání Lagron upravil na 1:6. Mohlo být ještě hůře, ale brankář Dlouhý zlikvidoval trestný nájezd Pilného po faulu Tvrdíka. Pak se Kutnohorští vzepjali k mohutné ofenzívě, která jim přinesla tři branky.

Vítězství Pardubic pečetil gólem do prázdné brány Foršt. - 4:7. "Zápas se mi nehodnotí úplně lehce, byli jsme vyrovnaným soupeřem," poznamenal trenér Kutné Hory Jan Třískala. "Bohužel jsme psychicky nezvládli první třetinu, ve druhé jsme byli jednoznačně lepší, nedokázali jsme dát góly a to nás srazilo. Ještě ale máme šanci, pojedeme do Pardubic a určitě se o to popereme."

Branky a asistence: Štifter, Štifter (Martínek), Štifter (Martínek), Kunášek (Martínek) - Pilný (Koubek), Foršt (Koubek), Lagron (Osinek), Škeřík (Koubek), Škeřík (Pilný), Lagron (Piluš), Pilný, Foršt. Kutná Hora: Dlouhý, Hetfleisch - Zelený, Tvrdík, Spurný, Bříza, Štifter, Kunášek, Martínek, Rowe, Jedlička, J. Schwarz, Petrásek, Vokřál, Sikora, O. Schwarz.

Autor článku: Redakce OK