Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 5. srpna 2020
logo

Aktuální zpravodajství ze světa sportu v našem regionu: Fotbalová Sparta KH má hrát divizi!

Aktuální zpravodajství ze světa sportu v našem regionu: Fotbalová Sparta  KH má hrát divizi!
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 21.6.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

KUTNOHORŠTÍ FOTBALISTÉ SI ZASTŘÍLELI. Hřebeč – Kutná Hora 3:4 (1:1). Závěrečný zápas celků, které už měly jistotu setrvání v KP a postup se jich netýkal, se vyznačovalo jistou bezstarostností obran.

Střelci hostů byli úspěšnější a Sparta Kutná Hora vedla už 4:1, domácí pouze v závěru snížili. Branky: 43. Pinkas, 78. a 85. Novák – 37. Filipec, 46. Cimr, 68. a 72. Kacafírek. Diváků: 123. Kutná Hora: Jeřábek - Saulich, Exner, Filipec, Franc – Semrád - Hradílek, Piskač, Wolf – Cimr – Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek. 

ČÁSLAVSKÉ BÉČKO UDRŽELO I.A TŘÍDU!  Čáslav B – Mělník 3:0 (1:0). Z mnoha šancí v první půli o záchranu bojující domácí proměnili jen jednu, vzadu udrželi nulu, po přestávce přidali ještě dva góly a v souvuislosti s výsledkem „konkurenta“ na sestup mohli slavit. Branky: 14. Ronovský, 60. Jelínek, 67. Kořínek. 

Diváků: 55. Čáslav B: Karban – Hurda (25. Plíhal), Trekoval (46. M. Svoboda), Pavlík, Lebduška – Jelínek, Uher, Klepal (56. Zoufalý), Kořínek – Hannich (73. Plachý), Ronovský (78. Gron). Trenér Jakub Svoboda. 

HLÍZOV SLAVÍ HISTORICKÝ ÚSPĚCH! Fotbalisté Hlízova si v závěrečném utkání výhrou nad Liblicí 1:0 potvrdili nadvládu v I. B třídě a hned po závěrečném hvizdu sudího mohlim začít spolu s příznivci postu do I. A třídy.

Soutěž absolvovali nadmíru suverénně. Z 26 utkání jich 22 vyhráli, prohru mají na kontě jedinou a skóre impozantní – 88:21. Gratulujeme! KAREL NĚMEC VYHRÁL DVOUHRU. Letošní ročník tenisového turnaje ve dvouhře na dvorci v Lázních Roztěž vyhrál Karel Němec, za ním na „medailových“ příčkách skončili Kunčák a Kačerovský.

SUCHDOL PATŘIL SPORTU! Sportovní hry v obci, která tradičně žije sportem, se dočkaly už pátého ročníku pod názvem Suchdoliáda.Účast byla skutečně hojná: Na šesti stanovištích zápolila stovka soutěžících – od dětí až po seniory (s míčem i bez něj)!

JAKUB SVOBODA PŘEBÍRÁ TRENÉRSKÉ ŽEZLO U FOTBALISTŮ ČÁSLAVSKÉHO ÁČKA! Fotbalisté FK Čáslav budou mít v nadcházející divizní sezóně nového kouče. Po posledním utkání uplynulého ročníku u týmu po třech sezónách skončil Radim Truksa.

Pozici hlavního trenéra od července přebírá Jakub Svoboda, který působil u čáslavské rezervy.„Hlavní důvody k tomuto kroku byly dva – týmu se v průběhu jara moc nedařilo a Radim Truksa sám nabídl rezignaci, kterou jsme sice nepřijali, ale vrátili jsme se k tomu po konci sezóny,“ uvedl k trenérské rošádě předseda FK Čáslav Václav Vondra a pokračoval:

„Vyhodnotili jsme si to tak, že mužstvo potřebuje nový impulz. Druhým důvodem bylo, že jsme se s Radimem neshodli na omlazení a pokud budu upřímný i „zlevnění“ kádru již v zimě. Takže řekněme jak sportovní, tak ekonomický důvod.

Radimovi děkujeme za odvedenou práci pro klub,“ konstatoval Václav Vondra. Tým na začátku letní přípravy převezme Jakub Svoboda: „Kuba je mladý, perspektivní trenér. Vyzkoušel si práci v béčku a s minimem zkušeností a vlastně i hráčů se popral statečně.

Pozitivně hodnotíme i to, že má snahu se vzdělávat. Z trenérských kurzů na něj šly jen pozitivní reference a hrozil jeho „útěk“ do Hradce Králové. Jeho plusy jsou výborná komunikace, schopnost práce s mladými hráči, podstatně větší zájem o celý klub a týmovost," řekl Václav Vondra na adresu nového kouče a navázal:

"Čáslav není klub, kde by každý měl svůj tým a ostatní ho nezajímalo. My musíme všichni spolupracovat i za cenu ústupků od svých představ." Kádr A-mužstva projde podle slov předsedy klubu generační obměnou: „Tento krok považujeme za logický a nezbytný.

Na podzim nám hrálo v základu sedm hráčů nad třicet (Vebr, Vančura, Jícha, Petrů, Kunášek, Mráz, Skokan), v zimě odešel Lukáš Vebr, ale i tak si myslím, že je třeba dalšího omlazení,“ přiznal Vondra a navázal:

„Každý trenér by měl radši v kádru zkušené kluky, kteří prošli vyššími soutěžemi a jsou zvyklí mít odpovědnost za tým. Jenže my máme v kádru dost hráčů střední generace, a pokud na ně tu zodpovědnost nehodíme, nenaučí se ji mít,“ uvedl.

 „Po sezóně jsme se dohodli na ukončení spolupráce s Jirkou Petrů, Tomáš Skokan z rodinných důvodů míří do Sokolče. Honzu Jíchu jsme chtěli udržet, ale to se nám nepovedlo. Nicméně osa Kubát – Mráz – Vančura zůstává a věřím, že větší nároky zvládnou hráči jako Vocel, Hannich nebo Strnad,“ vypočítával Václav Vondra.

„A na rovinu – k razantnímu kroku nás vedly i ekonomické důvody. Přeci jen starší hráči jsou finančně náročnější a my za jednoho takového máme tři mladší nebo pět úplně mladých. Nikdo z vedení si netroufne slibovat něco, na co nemáme.

Nikdo z nás nechce zažít to, co tu bylo před pár lety,“ zdůraznil. Jaké cíle stanovilo vedeni klubu do nové sezóny? „U dospělých je to vcelku jasné. Navázat na výsledkově úspěšnou letošní sezónu. To znamená zachovat stávající soutěže pro Áčko, Béčko i ženy,“ řekl Václav Vondra.

„U mládeže trochu měníme strategii. Dorostenci budou hrát divizi dorostu, což je třetí nejvyšší soutěž. Zachováme i třetí dorostenecký tým I.A třídě. Do trenérského týmu nově přichází Tomáš Frejlach a Jan Kubát, kteří se nedomluvili v Kutné Hoře.

S nimi přichází i někteří hráči. Kluky chceme posouvat do dospělých už v dorosteneckém věku. Aby získali větší vztah ke klubu, co nejdřív si vyzkoušeli dospělý fotbal. Na jaře se nám to osvědčilo, v posledních utkáních béčka hrálo dost dorostenců a úspěšně,“ prozradil předseda klubu.

„Žáci si vedou velmi dobře. V posledních letech se nám daří občas vychovat i nějakého reprezentanta, což je obrovský úspěch. Naposledy nastoupil v repre dresu Vojta Záruba v Belgii, předtím Štěpán Machů ve Španělsku. I nadále spolupracujeme s Regionální akademií v Pardubicích, se kterou nás pojí přátelské vztahy a co je pro nás důležité, hráči putují oběma směry. 

U přípravek a minipřípravek rozjíždíme větší spolupráci s čáslavskými školkami a ZŠ Sadová, kde máme sportovní třídy. Právě na školky cílí práce Míry Patáka jako okresního GM. A myslím,že do  budoucna bude tato oblast klíčová. Hodně si slibujeme i od další nové tváře.

Na post šéftrenéra přípravek přichází Ondra Bačo, který má za sebou sedm let v Hradci Králové a naposledy působil v Číně. Podobně jako Tomáš Frejlach naskočil již v průběhu jara, aby se seznámil s prací u nás v klubu,“ uzavřel Václav Vondra. -tz-

SPARTA KUTNÁ HORA: POSTUP Z PÁTÉHO MÍSTA KP DO DIVIZE! Kluby, které se v krajském fotbalovém přeboru umístily před pátou Spartou Kutná Hora postupovat nechtěly a tak byl postup nabídnut Kutnohořanům.

Ti po složitém uvažování nabídku přijali s vědomím, že pro vyšší soutěž bude nezbytné skloubit ekonomické i výkonnostní  nároky na vyšší soutěž. -tz- T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH aNEB DĚTI Z KUTNOHORSKÉ MASARYČKY BĚŽELY S CELOU REPUBLIKOU.

Olympijský den, který každým rokem připadá na 23. červen, je jedním z nejvýznamnějších dnů v  olympijském hnutí. Právě před 125 roky, 23. června 1894, byl z  iniciativy francouzského barona a pedagoga Pierra de Coubertina založen v  Paříži Mezinárodní olympijský výbor.

Olympijský den se u nás slaví od roku 1987 (ve světě od roku 1948) běháním. Radost z pohybu, chování v rámci fair play, kamarádství, vzájemný respekt a překonávání sám sebe jsou hlavní olympijské hodnoty, které je dobré ctít a naplňovat  ve sportu i v běžném životě.

LETOŠNÍHO BĚHU OLYMPIJSKÉHO DNE SE VE STŘEDU 19. ČERVNA NA STADIONU OLYMPIE ZÚČASTNILO TÉMĚŘ 300 ŽÁKŮ (VŠICHNI ZASLOUŽÍ POCHVALU) 1. STUPNĚ ZŠ T.G.MASARYKA KH, kteří se vydali na tratě 400 a 800 metrů dlouhé, aby tak podpořili olympijskou myšlenku.

Tento den bude všem dětem připomínat účastnická medaile, diplom a drobné ceny věnované Českým olympijským výborem. -mgr. radek jásek- 

VÝCHOVNÝ ÚSTAV KUTNÁ HORA  MÁ STŘÍBRO. Sedm týmů z celé ČR odehrálo na kutnohorském Sokoláku fotbalový turnaj. Vyhráli hoši   ze Zařízení pro děti-cizince v Praze, stříbrnou  medaili  mají reprezentaqnti domácího Výchovného ústavu.  Uznání patří všem podporovatelům a organizátorům. -tz-

MEZINÁRODNÍ BASKETBAL V KUTNÉ HOŘE. Přátelský zápas mužských basketbalových výběrů kategorie U18 mezi Českou republikou a Ukrajinou se odehraje v úterý 26. června od 17 hodin na Klimešce.  Oba dva týmy totiž absolvují v kutnohorské sportovní hale společné soustředění od 24.6. do 27.6.

Autor článku: Michal Vavák, manžer sportovní haly Klimeška
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM