Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 20. března 2018
logo

Zemědělské muzeum v Čáslavi se připravuje na novou sezónu

Zemědělské muzeum v Čáslavi se připravuje na novou sezónu
 
Publikováno: 13.2.2017 v 7:00
Rubrika: Čáslav

Ačkoliv muzeím a obdobným institucím zbývají do zahájení návštěvnické sezóny ještě téměř dva měsíce, již nyní je třeba pilně pracovat na její přípravě. Nic neponechávají náhodě ani pracovníci čáslavské pobočky Národního zemědělského muzea. O změnách na letošní rok hovořil její ředitel, Ing. Vladimír Michálek. V úvodu rozhovoru zmínil novinku, jež potěší hlavně rodiny s dětmi. "Od letošního roku budou mít děti do 18 let vstup do muzea zdarma. To platí pro rodiny, ale i školní exkurze," konstatoval Ing. Michálek s dovětkem, že se tato změna týká všech poboček NZM.

Zároveň ale připomněl, že se jedná skutečně jen o vstup na běžnou prohlídku muzea a některé specifikované akce (například plánovaný Dopravní den). Ostatní programy budou již běžně zpoplatněny. "Příprava větších akcí, jako je oblíbený ´Pradědečkův traktor´, je finančně náročná a nemohli bychom si dovolit výrazný finanční propad zrušením vstupného," vysvětlil Vladimír Michálek. 

Ředitel čáslavské pobočky NZM také představil některé budoucí přírůstky do sbírek. Jednou z nich je dokonce tank Cromwel, který v minulosti sloužil československé brigádě, působící nejprve v Anglii a poté i na našem území. "Tank je nyní v majetku Klubu sběratelů, ten ale nemá odpovídající prostory pro jeho uložení. Proto jsme se domluvili, že bude převezen k nám, kde budou moci návštěvníci obdivovat precizní práci lidí, kteří jej dali dohromady z původní hromady šrotu. Ačkoliv se jedná o vojenské vozidlo, není jeho umístění v muzeu podle Ing. Michálka problém.

"Ostatně po válce byly pokusy využívat tanky v zemědělství. Např. u Čáslavi v Potěhách zkoušel zemědělec orat za pomoci tanku T-34 s odmontovanou věží," dodal Ing. Michálek. Ten má radost i z dalšího úspěchu - zajištění grantu na opravu vzácného traktoru Lanz Bulldog z  r. 1923, který byl v 90. letech zapůjčen sběrateli do Německa. Ten jej však místo přislíbené rekonstrukce doslova rozkradl a až nyní bylo možné pořídit potřebné náhradní díly a stroj opět zkompletovat. "Věřím, že vše dobře dopadne a motor traktoru se zase představí v chodu. Na to se mohou těšit návštěvníci naší tradiční úspěšné červnové akce Pradědečkův traktor," doplnil Ing. Michálek. 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
V zítřejším vydání týdeníku Obzory Kutnohorska (21. 3.) se dočtete:Poslední dva zápasy, basketbalisté Kutné Hory opouští 2. liguAnketa | P. Pavel Tobek: Násilná smrt dvou mladých lidí je vždy tragickou událostí a je dobře, že nenechala veřejnost lhostejnouVe středečním vydání týdeníku Obzory Kutnohorska (21. 3.) se dočtete:
Kalendář akcí: Březen
Po
 
5
12
19
26
Út
 
6
13
20
27
St
 
7
14
21
28
Čt
1
8
15
22
29
2
9
16
23
30
So
3
10
17
24
31
Ne
4
11
18
25
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM