Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Závody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné Hory

Závody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné Hory
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 15.4.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V sobotu a neděli (13. a 14.4.) „nadupaný“ víkend v Kutné Hoře výrazně obohatily stále oblíbenější překážkové závody Spartan Race (které často zdobí přívlastek „nejlepší na světě“) v mnoha věkových a výkonnostních kategoriích (jen některé: Sparta Specials – pro děti na vozíku, Spartan Charity  – výtěžek putuje prostřednictvím Nadace Nova nemocným dětem).

Závody byly pro Kutnohoráky tím přitažlivější, že město pod Barborou mělo v mnohatisícovém pelotonu závodníků mezi špičkovými borci Evropy svá želízka v ohni.

Sprint se v sobotu konal v samotném historickém jádru města a startoval z přeplněného náměstí, což dávalo akci další rozměr – překážky a „disciplíny“ na trati byly rozmístěny kolem chrámu sv. Barbory a před Jezuitskou kolejí a dávaly účastníků pořádně do těla:

Ručkování na laně, hod oštěpem na cíl (ne vždy úspěšný, což bylo „trestáno“ provedením namáhavých „angličáků“), samotný běh, přenášení těžkého břemene, či jeho vytažení na laně daleko nad hlavu, zdolání dřevěných bariér, atd.

V neděli přišel na řadu závod Spartan Super – v počasí o poznání nevlídnějším, na trati v délce 13 km s 25 překážkami (už nejen ve městě samotném, ale také v přírodních partiích kolem něj, „plížení“ říčkou Vrchlice patřilo k nejnamáhavějším i nejobdivovanějším pasážím).

V centru Kutné Hory nebylo k hnutí – jistě i díky přitažlivým doprovodným akcím (mimochodem, mnozí z tisíců závodníků měli dost sil i na to, aby si před pódiem s chutí zacvičili nebo zatančili).

Výsledků bylo „moře“, naše čtenáře určitě budou nejvíc zajímat výsledky Kutnohořanů a lidí z regionu, alespoň těch nejlepších, kteří se výrazně prosadili v těžké, špičkové konkurenci (musíme si uvědomit, že startujících byly tisíce!!!): SOBOTNÍ SPARTAN SPRINT:

Tomáš Tvrdík - 7. místo elita muži, Jakub Vrbenský - 9. místo elita muži, Michal Pavlík - 17. místo elita muži, Martina Fabiánová - 2. místo elita ženy, David Doubrava - 1. místo Age Group,  Richard Hrčkulák - 8. místo Age Group, Michaela Francová - 6. místo Age Group 20-24. NEDĚLNÍ SPARTAN SUPER: Tomáš Tvrdík - 4. místo elita muži

Michal Pavlík - 1. místo Age Group 30-34, Jakub Vrbenský - 3. místo Age Group 18-24, Martina Fabiánová - 3. místo elitní ženy, David Doubrava - 1. místo Age Group 15-17, Richard Hrčkulák - 5. místo Age Group 50-54, Michaela Francová - 5. místo Age Group 18-24.

FotogalerieZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné HoryZávody Spartan Race o víkendu téměř zdvojnásobily počet obyvatel Kutné Hory
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM