Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 23. ledna 2019
logo

Zastupitelé na prvním zasedání zvolili starostu města - výsledek bez překvapení

Zastupitelé na prvním zasedání zvolili starostu města - výsledek bez překvapení
Foto: zak
 
Publikováno: 14.11.2014 v 7:00, Aktualizováno: 10.11.2014 v 9:00
Rubrika: Čáslav

V pondělí 3. listopadu se prvně v novém složení sešli nedávno zvolení zastupitelé města Čáslavi, jejichž čtyřletý mandát běží teprve několik dní.

Na svém prvním veřejném zasedání měli zástupci čáslavských občanů jasně daný program, začínající složením slibu zastupitele (až od toho okamžiku se mohou fakticky ujmout svých úkolů). V další části schůze potom již přišlo na řadu rozhodování o počtu uvolněných zastupitelů města. Jistou tradicí v Čáslavi jsou přitom dva uvolnění členové zastupitelstva, a to funkce starosty a místostarosty města a stejný počet byl schválen i pro příští období.

Od systému dvou uvolněných členů zastupitelstva bylo ustoupeno pouze po dobu několika předešlých měsíců, a to od jara letošního roku až do nedávných voleb, tedy od okamžiku, kdy se své funkce místostarosty města vzdal inženýr Jiří Havlíček (nastoupil na pozici statutárního náměstka ministra průmyslu a obchodu) a na toto místo byl zvolen doktor Vlastislav Málek.

Od pondělí 3. listopadu tedy na čáslavské radnici pracují opět dva uvolnění členové zastupitelstva, a to znovuzvolení starosta města, inženýr Jaromír Strnad a místostarosta, doktor Vlastislav Málek. Dalšími členy, kteří pro následující čtyři roky doplní městskou radu, jsou potom magistr Jaroslav Vostrovský, magistr Daniel Mikš doktor Josef Špaček a doktor Martin Novák (všichni zvoleni za ČSSD, která obsadila v zastupitelstvu celkem jedenáct křesel z jedenadvaceti a má tak nadpoloviční počet zastupitelů) a paní doktorka Julie Provazníková, která kandidovala za stranu SNK - Evropští demokraté (strana získala celkově tři mandáty).

"Vážení zastupitelé, děkuji Vám za projevenou důvěru. Doufám, že budeme dobrý kolektiv, že si zde nebudeme hrát na politiku a politikařit, že budeme vždy hledat taková řešení vzniklých problémů, aby na nich panovala všeobecná shoda, jako tomu bylo v minulých volebních obdobích," vyjádřil svoje přání těsně po znovuzvolení do funkce starosty inženýr Jaromír Strnad. "Chci samozřejmě poděkovat voličům za obdržené hlasy a slibuji, že celé čtyři roky budu dělat maximum pro to, abychom splnili to, co jsme našim občanům před volbami slibovali," doplnil dále starosta města, který v dalším rozhovoru nastínil plány čáslavské radnice na příští období.

Ačkoliv je prozatím předčasné hovořit o všech dlouhodobějších plánech, je dnes již jasné, že z říjnových voleb vzešlé zastupitelstvo díky svému složení bude pokračovat v započatých projektech, jako je mimo jiné například příprava výstavby ledové plochy ve městě.

"V současné době tedy před námi stojí dvě významné investice, kterými jsou jednak zmiňovaná výstavba ledové plochy v blízkosti městských lázní ve Vodrantech a potom také dlouho plánovaná postupná rekonstrukce hotelu Grand na Žižkově náměstí. Zde je samozřejmě třeba začít s opravou tanečního sálu a do budoucna počítáme také s rekonstrukcí ubytovací části hotelu. Nutné investice jsou však velmi vysoké, a proto bude třeba snažit se získat finanční prostředky pomocí dotace," konstatoval dále inženýr Strnad s doplněním, že uvedené projekty jsou samozřejmě pouze součástí celkového plánu pro toto volební období.

"Stejně tak se ale budeme věnovat například oblasti školství. Zde před námi stojí úkol vybudovat novou školní družinu pro žáky základní školy v Masarykově ulici. Ta by měla svoje zázemí nalézt v prostorách budovy v Husově ulici, v níž kromě základní školy již sídlí i páté středisko zdejší mateřinky. Ostatně prostory v uvedené budově využívala základní škola v Masarykově ulici již dříve, a to v době, kdy prostory její vlastní budovy nepostačovaly pro značný počet žáků," vysvětlil starosta Čáslavi. Podle jeho následného vyjádření je dalším, i když zdánlivě drobnějším současným cílem vedení města úspěšně dokončit rekonstrukci fasády objektu kina Miloše Formana a příprava další fáze úprav v budově Dusíkova divadla. Dále budou pokračovat i nezbytné rekonstrukce silnic a chodníků a další akce.

Nedlouho po svém zvolení do funkce místostarosty se k plánům města i ke svému mandátu vyjádřil také doktor Vlastislav Málek, který v minulých měsících na této pozici působil jako neuvolněný člen městského zastupitelstva.

"Při svém prvním zvolení jsem vycházel z tehdejší situace v mé advokátní praxi, která se od té doby výrazně změnila odchodem mojí dcery, která v minulosti v této kanceláři také pracovala, na jiné místo. Poznal jsem také, že advokátní praxe a výkon funkce neuvolněného místostarosty se omezují do té míry, že by nebylo možné tyto dvě činnosti skloubit na delší období. Rozhodl jsem se proto, že činnost advokátní kanceláře na příští období utlumím na pouze doplňkovou úroveň a budu se plně věnovat práci místostarosty města," řekl doktor Vlastislav Málek.

"Stejně jako před několika měsíci, i nyní musím zopakovat, že se považuji za týmového hráče a jako takový bych ve svoji funkci chtěl také působit a svojí činností lidi stmelovat. Byl bych velmi rád, kdyby se mi podařilo získat pro širší spolupráci i další obyvatele města," vyjádřil svoje přání místostarosta města, který má na realizaci svých plánů, stejně jako všichni ostatní zastupitelé, před sebou celé čtyřleté volební období.

 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Tentokrát snad už zasedání ZM Kutné Hory nebude trvat více než šest hodinPF Charity české republiky se narodilo v Kutné Hoře!NOVÉ INFORMACE pro uchazeče o služební poměr u Policie ČR v roce 2019Na Jana Palacha vzpomínali na stejnojmenné základní škole, pojmenování nese teprve od roku 2014
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM