Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 15. října 2019
logo

Zástupce velitele plukovník Martin Nezbeda se rozloučil s čáslavskou základnou

Zástupce velitele plukovník Martin Nezbeda se rozloučil s čáslavskou základnou
Foto: t. Maruščák
 
Publikováno: 26.7.2018 v 9:00
Rubrika: Čáslav

Dosavadní zástupce velitele 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Martin Nezbeda se k 1. červenci 2018 stal vedoucím oddělení Odboru rozvoje Vzdušných sil Sekce rozvoje sil MO.

Novým zástupcem velitele základny se ke stejnému datu stal plukovník Jaroslav Míka. Plukovník Nezbeda sloužil v Čáslavi od roku 1991 po absolvování Vysoké vojenské letecké školy v Košicích.

Během své vojenské kariéry prošel všemi velitelskými pozicemi na základně, zástupcem velitele základny se stal v roce 2015. Jako aktivní pilot absolvoval téměř 3000 letů a jeho historický nálet činí více než 2600 hodin a to na letounech Z-142, L-39, MiG-21 a JAS-39 Gripen. Právě v kokpitu letounu JAS-39 Gripen strávil plukovník Nezbeda více jak 1140 hodin.

S letounem Gripen se účastnil také první mise Air Policing v Pobaltí v roce 2009, v letech 2014 a 2015 velel českému kontingentu, který chránil vzdušný prostor Islandu. Ve čtvrtek 19. července 2018 realizoval plukovník Martin Nezbeda svůj poslední let na nadzvukovém stroji JAS-39 Gripen s trupovým číslem 9244.

Po tomto letu mu vzdali čest příslušníci základny v čele s jejím velitelem plukovníkem Petrem Tománkem a zástupcem velitele Vzdušných sil Armády ČR plukovníkem Petrem Lančim.

Plukovník Nezbeda se tak rozloučil s kariérou vojenského stíhacího pilota a své zkušenosti z čáslavské základny bude nyní aplikovat na nadřízeném stupni velení.

Autor článku: kpt. Ing. Tomáš Maruščák
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
S neúnosnými vedry se snaží vypořádat i Kutná HoraNa WC „U Žáby“ si počkáme, ale nepoděláme se z toho!Kutnohorské reality - nová realitní kancelář v Kutné HořeDny českého zemědělství v okrese Kutná Hora veřejnost uvítala
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM