Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Zástupce velitele plukovník Martin Nezbeda se rozloučil s čáslavskou základnou

Zástupce velitele plukovník Martin Nezbeda se rozloučil s čáslavskou základnou
Foto: t. Maruščák
 
Publikováno: 26.7.2018 v 9:00
Rubrika: Čáslav

Dosavadní zástupce velitele 21. základny taktického letectva Čáslav plukovník Martin Nezbeda se k 1. červenci 2018 stal vedoucím oddělení Odboru rozvoje Vzdušných sil Sekce rozvoje sil MO.

Novým zástupcem velitele základny se ke stejnému datu stal plukovník Jaroslav Míka. Plukovník Nezbeda sloužil v Čáslavi od roku 1991 po absolvování Vysoké vojenské letecké školy v Košicích.

Během své vojenské kariéry prošel všemi velitelskými pozicemi na základně, zástupcem velitele základny se stal v roce 2015. Jako aktivní pilot absolvoval téměř 3000 letů a jeho historický nálet činí více než 2600 hodin a to na letounech Z-142, L-39, MiG-21 a JAS-39 Gripen. Právě v kokpitu letounu JAS-39 Gripen strávil plukovník Nezbeda více jak 1140 hodin.

S letounem Gripen se účastnil také první mise Air Policing v Pobaltí v roce 2009, v letech 2014 a 2015 velel českému kontingentu, který chránil vzdušný prostor Islandu. Ve čtvrtek 19. července 2018 realizoval plukovník Martin Nezbeda svůj poslední let na nadzvukovém stroji JAS-39 Gripen s trupovým číslem 9244.

Po tomto letu mu vzdali čest příslušníci základny v čele s jejím velitelem plukovníkem Petrem Tománkem a zástupcem velitele Vzdušných sil Armády ČR plukovníkem Petrem Lančim.

Plukovník Nezbeda se tak rozloučil s kariérou vojenského stíhacího pilota a své zkušenosti z čáslavské základny bude nyní aplikovat na nadřízeném stupni velení.

Autor článku: kpt. Ing. Tomáš Maruščák
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Třetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyJubilejní XV. ročník Sportovního dne s koňmi na Ranči Dalu KozohlodyNový ceník pro Kutnohorskou plovárnu už vstoupil v platnost15. ročník Běhu naděje v Kácově na pomoc boji s rakovinou
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM