Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Žáci SOŠ a SOU řemesel poznávali Portugalsko

Žáci SOŠ a SOU řemesel poznávali Portugalsko
Foto: SOŠ
 
Publikováno: 14.4.2019, Aktualizováno: 12.4.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Dne 23. 3. 2019 se vrátila  skupina 20 žáků SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora z Portugalska, kde studenti absolvovali dvoutýdenní pracovní stáž ve firmách. Stáže se zúčastnili studenti oborů strojní mechanik, mechanik elektronik, kuchař číšník, kadeřník a studentky oboru sociální činnost.

Veškeré zázemí a spolupráci s firmami zajišťovala portugalská partnerská organizace Mobility Friends se sídlem poblíž města Barcelos. Krásný a dobře vybavený mezinárodní studentský kampus poskytoval našim žákům nejen základní potřeby, ale i společenské, kulturní a sportovní vyžití.

Studenti odvedli ve firmách dobrou práci, navštívili zajímavá místa (Guimarães, Bragu, Porto, Appulii). Nedílnou součástí projektu Erasmus+ je rovněž poznávání a osvojování si kultury hostující země, což bylo navíc násobeno možností setkávat se nejen v kampusu jak s Portugalci, tak i s polskými, rumunskými a tureckými studenty.

Studenti se vrátili plni zážitků, nových poznatků a s vědomím toho, že by se dokázali uplatnit na pracovním trhu i v zahraničí. Projekty podobného typu posouvají osobnostní limity účastníků, boří hranice mezi národy a podporují myšlenku jednotné Evropy.

Autor článku: PhDr. Lucie Lánská
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM