Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. července 2019
logo

Žáci 9. tříd ZŠ Kutná Hora - Žižkov obhajují závěrečné práce

Žáci 9. tříd ZŠ Kutná Hora - Žižkov obhajují závěrečné práce
Foto: Jakub Skýva
 
Publikováno: 15.6.2015 v 13:00, Aktualizováno: 9.6.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Konec května se na Základní škole Žižkov v Kutné Hoře nesl ve znamení obhajob závěrečných prací. Cílem aktivity bylo zlepšení prezentačních schopností žáka 9. ročníku, zájem o danou problematiku a příprava na střední školu. Jednu z posledních elektronických prezentací obhajovala před komisí a spolužáky 15letá Kateřina Klečková, která si vybrala představení zakrslých králíků. „K tématu mám velmi blízko. Jsem proto ráda, že jsem své znalosti mohla využít a přiučit se novým věcem.

Pracovala jsem na tom asi od prosince, opravdu intenzivně pak asi dva týdny před samotným vystoupením. Už teď od svých kamarádů vím, že zkušenost s obhajobou využiji hlavně na střední škole, kde je to takový základ,” prozradila své pocity. „Byla jsem hodně nervózní, ale naštěstí mě to nepřemohlo. Šla jsem z naší třídy poslední, což tomu nepřidalo. Když jsem práci končila, tiše jsem si oddychla,” dodala Kateřina.

Každý student má v závislosti na vybraném tématu přiděleného učitele, se kterým v době tvorby prezentace spolupracuje a konzultuje. „Musím udělit velikou pochvalu. Kateřina měla kladný přístup k práci, pracovala samostatně a používala internet, nebránila se ani literatuře,” hodnotil obhajobu Pavel Jeřábek, jeden z přísedících v komisi.

„Letošní závěrečné práce bych v této třídě zhodnotila pozitivně. Tomu nasvědčuje také fakt, že dvacet prací z celkových dvaadvaceti bylo zdařilých. Během mnoha obhajob jsem se dozvěděla hodně nových faktů, poslechla jsem si zajímavosti, o nichž bych předtím ani nepřemýšlela,” říkala Kateřina Vyčichlová, třídní učitelka přednášející třídy. Závěrečných prací se letos odevzdalo okolo šedesáti. Obhajoby se na ZŠ Žižkov KH povinně připravují už několikátým rokem.

 

Autor článku: Jakub Skýva
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM