Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 28. března 2024
logo

Žabonosy vrátily na kolínském ledě hokejovým Sršňům z Kutné Hory porážku a vedou tabulku

Publikováno: 18.2.2016 v 16:00, Aktualizováno: 15.2.2016 v 6:00
Rubrika: Sport

HC Žabonosy - SK Sršni Kutná Hora 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). Odehrát devatenácté kolo soutěže odjeli Sršni v neděli do Kolína proti HC Žabonosy. Na derby a přímý souboj o čelo tabulky Stanislav Bednář svůj tým připravoval a sestavu měl kompletní. Motivace obou soupeřů zvítězit ve vrcholící soutěži byla jasná a tak se bylo na co těšit. První třetinu začali Sršni aktivně a svého soupeře přehrávali. Vytvořili si několik brankových příležitostí, ale ujala se až souhra Javůrka, Pipka a střílejícího Čejky v patnácté minutě. Před pěknou návštěvou (400 diváků) šli Sršni do vedení. Konec první části dohrávali Sršni v oslabení po sporném vyloučení obránce Tvrdíka za podražení.

Hlavní rozhodčí Petr Švejda svůj verdikt nevzal zpět ani po sportovním přiznání „faulovaného“. Bohužel to předznamenalo jeho výkon ve druhé části. Do té domácí hráči vstoupili s odhodláním zabrat a vymanit se z defenzivy. To se jim dařilo a vyrovnali hru. Rozhodčí Švejda však nejprve přehlédl jasné podražení Pácala ve středním pásmu a vzápětí vyhodnotil nikým nezaviněnou srážku soupeřů mimo hru jako nedovolené bránění Pipka. Početní výhodu Žabonosy využily a vyrovnaly. Povzbuzené brankou v polovině utkání překonaly Hermanna podruhé a otočily vývoj.

Sršni chtěli odpovědět, tlačili se do útoku a po střele Jelínka skončil puk asi dvacet centimetrů za brankovou čarou. Radost Sršňů však hlavní rozhodčí zchladil svým rozpažením. Martin Hušek v domácí bráně se k vytažení puku sportovně nepřiznal a vyrovnání se nekonalo. Křivdou rozladění Sršni se dostali pod tlak, který vyvrcholil povedenou střelou nad rameno Hermanna a i přes aktivnější střeleckou statistiku (7:9) prohráli tuto část 3:0.

Ve třetí třetině se snažili Sršni o vyrovnání. Žabonosy však sehrály tuto část zkušeně, nepustily rozladěné Sršně do souvislejšího tlaku a s ubývajícím časem i silami to byla stále větší „křeč“. Čtyři minuty před poslední sirénou Žabonosy zpečetily svou výhru čtvrtou brankou a vrátily Kutné Hoře porážku. Zároveň sesadily Sršně z čela tabulky a mají dvoubodový náskok do tří závěrečných kol soutěže. Dvacáté kolo hrají Sršni doma v neděli 21.2. od 17:30 proti SK Velc Žilina. Branky Sršňů: Čejka (Pipek, Javůrek) Sestava: Hermann (Březina) – Vaněk, Čejka, Siváček, Havelka, Tvrdík II., Fiala, Meloun, Rudolfský, Pipek, Javůrek, Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Andrle, Pácal, Charvát, (Hynek, Švejda, Sádlo).

Autor článku: Hynek Macháček