Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 8. dubna 2020
logo

Z redakční pošty: Vedoucí odboru investic MěÚ Kutná Hora se vyjadřuje k jednání ZM 20. června

Z redakční pošty: Vedoucí odboru investic MěÚ Kutná Hora se vyjadřuje k jednání ZM 20. června
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 29.6.2017 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Na zasedání ZM jsem byl teatrálním způsobem osočen radním Fedorovičem z manipulování při výběrovém řízení na dodavatele stavebních prací na akci Rekonstrukce ulice Česká. Protože celá forma jeho prezentace byla mimořádně zákeřná s cílem popudit proti mé osobě nejen přítomné v sále, ale i budoucí diváky sledující záznam ze zasedání,  považuji za nutné se vyjádřit.  Otevřením  zalepené obálky pan radní  nedokázal nic o mé manipulaci s výběrovým řízením. Jen, zcela bez důkazu, spojil mé jméno s vítěznou firmou. Není žádným velkým uměním napsat dopředu jméno vítězné firmy, která byla ve výběrových řízeních pro akce dláždění ulic v Kutné Hoře několikráte jednoznačně nejlevnější a odvádí výbornou práci. Také jsme ji mnohokráte veřejně chválili, to není žádné tajemství. Není to však v žádném případě důkazem, že jsem výběrové řízení ovlivňoval.

Ve VŘ podala tentokráte nejlevnější nabídku jiná firma (ve skutečnosti to bylo sdružení dvou firem AVE a KDS, ale zůstaneme u výrazu firma). Ta však musela doložit, v souladu s podmínkami, které byly pro VŘ vypsány, svoji schopnost takto velkou práci provést. V těchto případech je dokladem potvrzení od odběratelů (reference), že jim firma práce provedla v požadovaném rozsahu. Firma nám zaslala referenční listy o provedených pracích od několika obcí, ale po prověření přímo u jejich úřadů a z webových stránek jsme zjistili, že nejsou pravdivá. Znovu jsme ji vyzvali k doplnění, ale potřebné doklady nám zase nepředložila. Na tomto základě rada města rozhodla vyloučit tohoto uchazeče z výběrového řízení. Nyní, dle dikce zákona, nastupuje jako dodavatel druhý v pořadí podle nabídnuté ceny a to právě Dlažba Vysoké Mýto.  Zatím ale není VŘ ukončeno, to bude až rozhodnutím rady ve středu 28. 6. 2017. Tedy v této době ještě ani není  oficiálně vítěz znám.

 Znovu, podobně jako na ZM, prohlašuji, že k žádné manipulaci s VŘ nedošlo a nebyl porušen zákon o zadávání veřejných zakázek. Pro případ dotazů jsem připraven podat vysvětlení. –Ing. Jiří Janál, MěÚ Kutná Hora-

POZNÁMKA REDAKCE: Tento materiál jsme dostali těsně před uzávěrkou Obzorů Kutnohorska a nechtěli jsme otálet s jeho zveřejněním. To ovšem neznamená, že se bráníme vyjádření dalších zainteresovaných osob či institucí, pokud budou ve svých příspěvcích konkrétní a zejména stručné.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM