Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. října 2018
logo

Výtěžek z prodeje obrazů zdravotně postižených dětí bude věnován podpoře kutnohorského Klubu Sluníčko

Výtěžek z prodeje obrazů zdravotně postižených dětí bude věnován podpoře kutnohorského Klubu Sluníčko
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 4.12.2017 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Flash banner nelze zobrazit.

Na podporu Klubu Sluníčko Kutná Hora - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z.s., poputuje výtěžek prodejní výstavy Barevné vánoce, která bude k vidění od 3. prosince do 7. ledna v Informačním centru Kutná Hora - Sedlec. "Sluníčko získalo od spřízněného klubu Stonožka z Ostravy šest unikátních obrazů malovaných zdravotně postiženými dětmi. Svou originalitou a pozitivními barvami potěší malé i velké," uvedla Vendula Krůlová, pracovnice ekonomického úseku Římskokatolické farnosti Kutná Hora - Sedlec s tím, že prodejní výstava vyvrcholí koncertem kutnohorských sborů 7. ledna od 15 hodin v Sedlecké katedrále. Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec vedle svých běžných činností, bohoslužeb, turistických služeb - prohlídek jedinečných památek, které farnost udržuje, opravuje (v minulém vydání Obzorů Kutnohorska jsme informovali o postupu náročné záchrany kostela Všech svatých s kostnicí v Sedlci a rozsáhlém archeologickém průzkumu, který opravy doprovází. Vše hradí farnost z vlastních zdrojů, bez použití dotací), farnost však pamatuje i na podporu zejména neziskových organizací z Kutné Hory a okolí, které mají sociální rozměr. Klubu Sluníčko byl letos v březnu předán i výtěžek VII. ročníku Rovnodennosti v katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře - Sedlci. Římskokatolická farnost Kutná Hora Sedlec výtěžek dobrovolného vstupného 19.062 (výzanmně se na něm podílel soubor Cantica) navýšila na 25 tisíc korun. V předchozích letech podporu získala i Cesta životem bez bariér, která usiluje o plnohodnotý život zdravotně postižených dětí, nabízí jim mimo jiné i širokou škálu sportovních aktivit, která v minulosti v regionu chyběla.

Klub Sluníčko , který poskytuje služby již více než 20 let, sídlí v Trebišovské ulici v Kutné Hoře a schází se v něm zdravé i nemocné děti, ať už jsou to astmtici, alergici, děti se zrakovým, sluchovým či tělesným postižením. Pořádá i víkendové akce, do kterých se může zapojit veřejnost. Více informací na http://www.klubslunicko.estranky.cz/.

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM