Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 21. ledna 2020
logo

Vylosovaní šťastlivci se podílejí na úklidu města a jeho okolí

Vylosovaní šťastlivci se podílejí na úklidu města a jeho okolí
Foto: M. Pravdová
 
Publikováno: 10.8.2014 v 7:00, Aktualizováno: 4.8.2014 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

Druhý turnus oblíbené letní studentské brigády Zelené město byl zahájen. Skupinu dvaceti studentů v zelených tričkách, kteří pomáhají Technickým službám s úklidem města, jsme zastihli 29. 7. v kutnohorské Hloušecké ulici, kde čistili chodníky od plevelu. V dalších dnech se chystali zlepšovat vzhled a prostranství na Královské procházce, turistických stezkách a dalších místech.

O studentskou brigádu Zelené město, která se koná již čtvrtým rokem díky spolupráci Města Kutné Hory se společností Philip Morris ČR a.s. a Nadačního fondu Slunce pro všechny, je velký zájem. Příležitost podílet se na úklidu města dostalo stejně jako v předešlých letech 40 studentů, kteří měli štěstí a byli začátkem července ve Vlašském dvoře vylosováni při tradičním setkání zájemců.

„Studenti během prvního turnusu od 14. do 25. července čistili např. ulice Štefánikova, Rudní, Roháčova, Sokolská či sbírali odpadky podél Vrchlice od Sedlce ke Královské procházce, okolí mlýnů, Kuklík a mnohá další místa,“ uvedla Ing. Lucie Štolbová, vedoucí technického oddělení Městského úřadu Kutná Hora.

Druhý turnus byl zahájen 28. července a potrvá do 8. srpna. „Studentské brigády Zelené město se účastním poprvé. Je to fajn, jsem ráda, že jsem tady mezi svými vrstevníky a práce není až tak úplně těžká,“ řekla Andrea Buchtová, studentka čáslavského gymnázia „Já jsem měl velikánské štěstí, protože jsem se na brigádu Zelené město dostal už potřetí. Jsme rád, protože v dnešní době sehnat letní brigádu je dost těžké. Navíc Kutnou Horu mám rád a když člověk alespoň něco udělá pro lepší vzhled města, má z toho pak lepší pocit,“ konstatoval Josef Dlouhý, který je studentem vysoké školy stavební v Brně s tím, že spolu se svými kolegy brigádníky se už podílel na čištění krajnice u Poličan, upravoval cestu k Velkému rybníku a ještě je čeká natírání laviček na sídlišti i úklid turistických cest na Královské procházce.

 

Autor článku: Monika Pravdová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM