Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Výjezdy hasičů našeho regionu v období od 7. – 13. 3. 2019, značnou roli hrál silný vítr

Výjezdy hasičů našeho regionu v období od 7.  – 13. 3. 2019, značnou roli hrál silný vítr
Foto: HZS
 
Publikováno: 16.3.2019, Aktualizováno: 15.3.2019 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

POŽÁR SUCHÉ TRÁVY dvěma vodními proudy likvidovaly 7. 3. po poledni v Černých Budech HZS Uhlířské Janovice a SDH Sázava.

- POŽÁR ODPADU NA OKRAJI OBCE NOVÉ DVORY zlikvidovaly 7. 3. odpoledne HZS Kutná Hora a SDH Nové Dvory.

- ÚNIK NAFTY Z NÁKLADNÍHO VOZIDLA na pozemní komunikaci v Záboří n/L odstranil 8.3. večer HZS Kutná Hora. Místo zasypal sorbentem a následně uklidil. -  POŽÁR ODPADU MENŠÍHO ROZSAHU likvidovaly 9. 3. ráno v Čáslavi HZS Čáslav a Kutná Hora a SDH Žlely a Potěhy.

- POŽÁR TRAVNÍHO POROSTU PODÉL SILNICE na Kaňku likvidoval 9. 3. odpoledne HZS Kutná Hora.

-  ZBYTKY PO PÁLENÍ ODPADU PŘÍRODNÍHO CHARAKTERU vysokotlakým proudem likvidovaly 9. 3. odepoledne v Třebětíně HZS Zruč n/S a SDH Červené Janovice.

- K OTEVŘENÍ BYTU VE ČTVRTÉM PODLAŽÍ panelového domu v Sázavě vyjely 9. 3. odpoledne HZS UJ a SDH Sázava.  Vchodové dveře opatřeny bezpečnostním zámkem, hasiči do bytu vstoupili přes balkon pomocí výškové techniky a zraněnou uživatelku předali k ošetření ZZS.

- POŽÁR SAZÍ V KOMÍNOVÉM TĚLESE RODINNÉHO DOMU v Křeseticích likvidovali   hasiči HZS KH  a místního SDH 9. 3. večer za použití kominického nářadí.

- VODA ZATÉKAJÍCÍ PO PŘÍVALOVÉM DEŠTI do chodby a bytu panelového domu v Kutné Hoře byla příčinou výjezdu HZS KH 10. 3. odpoledne.  Jednalo se pravděpodobně o ucpané dešťové svody, uživatelé domu odkázáni na specializovanou firmu k provedení čištění. 

- POŽÁR PROVIZORNÍ CHATKY na parcele zahrádky v Nových Dvorech likvidovaly dvěma vysokotlakými vodními proudy 10.3. odpoledne HZS KH a SDH Nové Dvory.

- NEBEZPEČNOU LAGUNU, která vznikla v podjezdu ulice Chrudimská po ucpání kanalizačních vpustí v Čáslavi 10. 3. odpoledne likvidoval místní HZS.

- OSOBNÍ VOZIDLO NAJELO NA VYVRÁCENÝ kmen topolu 11. 3. časně ráno v Horušicích. . Hasiči vozidlo ze stromu sundali, zlikvidovali únik provozních kapalin a uklidili větve z vozovky. Zasahoval HZS Čáslav.

– K SAMOSTATNÝM NEHODÁM  TŘÍ VOZIDEL (dva kamiony a jedno osobní auto) došlo 11.3. časně ráno v Mitrově  v souvislosti se silně zledovatělým úsekem silnice. Po příjezdu SÚS a důkladném posypu nebezpečného úseku byla vozidla vyproštěna a JPO HZS UJ i Kutná Hoera se vrátily na své základny. 

- V SOUVISLOSTI S VELMI SILNÝM VĚTREM, který zasáhnul území České republiky o víkendu zasahovali hasiči na okrese Kutná Hora od sobotní půlnoci do pondělního odpoledne celkem u 41 události – vyvrácené stromy a polámané větve na komunikacích, stromy zasahující do drátů elektrického vedení, uvolněné ohrožující části střech a střešních krytin.

Na likvidaci se se svou technikou krom profesionálních hasičů ze stanic Kutná Hora, Čáslav, Zruč nad Sázavo a Uhlířské Janovice podíleli také dobrovolní hasiči JSDHO Vavřinec, Rataje nad Sázavou, Sázava, Čestín, Žleby, Zbraslavice, Chlístovice, Červené Janovice, Nové Dvory, Vrdy, Potěhy a Uhlířské Janovice.

- NA ŽÁDOST ZZS vyjel HZS KH  na kutnohorské sídliště Šipší k otevření bytu. Příslušníci dveře otevřeli a pomohli pacientku snést do vozidla ZZS.

-  LIKVIDACI PADLÉHO STROMU na komunikační kabel provedl 11.3. v noci v Moránech HZS Zruč n/S. 

- UVOLNĚNÝ PLECH NA STŘEŠE PIVOVARU ve Vrdech alepoň provizorně spojenými silami upevnily 12. 3. ráno HZS čáslav a Kutná Hora.

- STROM Z PROFILU ŽELEZNIČNÍ TRATĚ v Útěchvostech odstranil 13. 3. ráno SŽDC Nymburk.

-  JEDNOTKY VYJELY DO KOLÍNA NA POMOC při odstraňování nebezpečných stavů. Příslušníci místního HJZS a HZS KH provedli 13. 3. provizorní opravu střechy poničené větrem.

- S TRANSPORTEM PACIENTA do i ze sanitního vozu pomohl HZS Kutná Hora v KH – Sedlci 13. 3. navečer.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM