Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Výjezdy hasičů našeho regionu, stručná bilance v týdnu od 5. do 11. dubna 2018

HASIČI ZACHRAŇOVALI ŽIVOTY ŘIDIČŮ I SPOLUJEZDCŮ A PO POŽÁRECH NEMALÉ HODNOTY

Výjezdy hasičů našeho regionu, stručná bilance v týdnu od 5. do 11. dubna 2018
Výjezdy hasičů zachraňovali životyFoto: Archiv OK
 
Publikováno: 15.4.2018, Aktualizováno: 13.4.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

- OSOBNÍ AUTOMOBIL SKONČIL NA POLI 5. 4.  v 7:55 ve Vinicích (dvě zraněné osoby). Zasahoval HZS Čáslav a provedl obvyklé úkony

- PO DOPRAVNÍ NEHODĚ NA  DÁLNICI D1 41.km směr Brno (kamion a dodávka) 5. 4. před polednem byla jedna osoba zraněna. Pomáhal i HZS Zruč n/S (mimo jiné provedl předlékařskou první pomoc a protipožární opatření). Ve stejný den vyjížděl opět na dálnici D1 odpoledne, aby poskytl technickou pomoc při podezření na požár v motorovém prostoru.

-  POŽÁR TRAVNÍHO POROSTU NA ZAHRADĚ v Horkách zlikvidovaly 6. 4. odpoledne HZS Čáslav a SDH Bratčice.

- BEZ ZRANĚNÍ se obešla nehoda jednoho vozidla u Nových Dvorů 6. 4. před půlnocí. Zasahoval a obvyklé úkony provedl HZS Čáslav.

- POŽÁR TRAVNÍHO POROSTU PO PÁLENÍ v Ratajích n/S likvidovaly pomocí vodních proudů 7. 4. po 13. hodině HZS Uhlířské Janovice a SDH Rataje n/S. - SDH  KRCHLEBY ODSTRANIL 8. 4. dopoledne suché stromy, hrozící pádem  na komunikaci mezi obcemi Krchleby a Chedrbí.

- POŽÁR SUCHÉ TRÁVY v katastru obce Tři Dvory  na louce u okraje lesa likvidovaly několika vodními proudy 8. 4. odpoledne HZS Kolín a Kutná Hora a SDH Ovčáry.

- PŘI NAHLÁŠENÉM PÁLENÍ, které  odpovědná osoba neuhlídala a požár se rozšířil na travní porost 10 x 30 metrů, zasahoval 9. 4. odpoledne ve Vlkanči  jedním vysokotlakým proudem HZS Čáslav.

- ÚNIK ROPNÝCH PRODUKTŮ z porouchaného nákladního auta likvidoval v Kutné Hoře – Žižkově 10. 4. dopoledne pomocí sorbentu HZS  Kutná Hora. 

- POŽÁR LESA V  ČESTÍNĚ (POLIPSY) 10. 4. odpoledne:  Jednalo se o požár hrabanky a náletových dřevin v kopcovitém terénu, operačním střediskem HZS byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Jednotky požár likvidovaly pomocí pěti proudů „C“. Na místě HZS Zruč n/S,  Kutná Hora, Uhlířské Janovice, SDH Čestín, Zruč n/S, Trhový Štěpánov,  Kácov,  Uhlířské Janovice, Rataje n/S, Zbizuby, Holšice, Řendějov.

- POŽÁR STRNIŠTĚ A ODPADU na poli, Nové Dvory 10. 4. odpoledne:. Jednalo se o nenahlášené pálení, které se rozšířilo na travní porost.  Požár likvidovaly: HZS Kutná Hora a SDH Nové Dvory. 

- HZS ZRUČ N/S VYJEL 11. 4. PO PŮLNOCI  monitorovat příznaky hoření autobusu. Nejednalo se o požár, nýbrž o technickou závadu na brzdném systému vozidla. - BYT OTEVŘEL (za dveřmi batole) HZS Čáslav v Čeplově 11. 4. po poledni, dítě bylo v pořádku předáno rodině.

- HZS KUTNÁ HORA BYL VYSLÁN 11. 4. odpoledne k pomoci s transportem turisty, který se zranil v nepřístupném terénu v lesoparku nedaleko rozhledny na Kaňku. Spolu s posádkou ZZS hasiči uložili zraněného do vakuových nosítek a transportovali jej k vozidlu ZZS.

- MALÉMU DÍTĚTI SE PODAŘILO zavřít matku na balkóně v domě v Kutné Hoře – Žižkově 11. 4. večer. Hasiči HZS KH vstoupili do bytu oknem, které otevřeli pomocí speciálního nářadí a poté ženu z balkónu vysvobodili.

- POŽÁREM BYL 11. 4. V NOCI ZASAŽEN přístřešek,  přiléhající k rodinnému domu v Kutné Hoře - Malíně, štítová stěna a okraj střešní konstrukce domu, dvě osobní vozidla. Zasahovaly jednotky HZS Kutná Hora a Čáslav a SDH  Malín a Nové Dvory.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM