Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. října 2018
logo

Výjezdy hasičů našeho regionu, stručná bilance v týdnu od 5. do 11. dubna 2018

HASIČI ZACHRAŇOVALI ŽIVOTY ŘIDIČŮ I SPOLUJEZDCŮ A PO POŽÁRECH NEMALÉ HODNOTY

Výjezdy hasičů našeho regionu, stručná bilance v týdnu od 5. do 11. dubna 2018
Výjezdy hasičů zachraňovali životyFoto: Archiv OK
 
Publikováno: 15.4.2018, Aktualizováno: 13.4.2018 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

- OSOBNÍ AUTOMOBIL SKONČIL NA POLI 5. 4.  v 7:55 ve Vinicích (dvě zraněné osoby). Zasahoval HZS Čáslav a provedl obvyklé úkony

- PO DOPRAVNÍ NEHODĚ NA  DÁLNICI D1 41.km směr Brno (kamion a dodávka) 5. 4. před polednem byla jedna osoba zraněna. Pomáhal i HZS Zruč n/S (mimo jiné provedl předlékařskou první pomoc a protipožární opatření). Ve stejný den vyjížděl opět na dálnici D1 odpoledne, aby poskytl technickou pomoc při podezření na požár v motorovém prostoru.

-  POŽÁR TRAVNÍHO POROSTU NA ZAHRADĚ v Horkách zlikvidovaly 6. 4. odpoledne HZS Čáslav a SDH Bratčice.

- BEZ ZRANĚNÍ se obešla nehoda jednoho vozidla u Nových Dvorů 6. 4. před půlnocí. Zasahoval a obvyklé úkony provedl HZS Čáslav.

- POŽÁR TRAVNÍHO POROSTU PO PÁLENÍ v Ratajích n/S likvidovaly pomocí vodních proudů 7. 4. po 13. hodině HZS Uhlířské Janovice a SDH Rataje n/S. - SDH  KRCHLEBY ODSTRANIL 8. 4. dopoledne suché stromy, hrozící pádem  na komunikaci mezi obcemi Krchleby a Chedrbí.

- POŽÁR SUCHÉ TRÁVY v katastru obce Tři Dvory  na louce u okraje lesa likvidovaly několika vodními proudy 8. 4. odpoledne HZS Kolín a Kutná Hora a SDH Ovčáry.

- PŘI NAHLÁŠENÉM PÁLENÍ, které  odpovědná osoba neuhlídala a požár se rozšířil na travní porost 10 x 30 metrů, zasahoval 9. 4. odpoledne ve Vlkanči  jedním vysokotlakým proudem HZS Čáslav.

- ÚNIK ROPNÝCH PRODUKTŮ z porouchaného nákladního auta likvidoval v Kutné Hoře – Žižkově 10. 4. dopoledne pomocí sorbentu HZS  Kutná Hora. 

- POŽÁR LESA V  ČESTÍNĚ (POLIPSY) 10. 4. odpoledne:  Jednalo se o požár hrabanky a náletových dřevin v kopcovitém terénu, operačním střediskem HZS byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Jednotky požár likvidovaly pomocí pěti proudů „C“. Na místě HZS Zruč n/S,  Kutná Hora, Uhlířské Janovice, SDH Čestín, Zruč n/S, Trhový Štěpánov,  Kácov,  Uhlířské Janovice, Rataje n/S, Zbizuby, Holšice, Řendějov.

- POŽÁR STRNIŠTĚ A ODPADU na poli, Nové Dvory 10. 4. odpoledne:. Jednalo se o nenahlášené pálení, které se rozšířilo na travní porost.  Požár likvidovaly: HZS Kutná Hora a SDH Nové Dvory. 

- HZS ZRUČ N/S VYJEL 11. 4. PO PŮLNOCI  monitorovat příznaky hoření autobusu. Nejednalo se o požár, nýbrž o technickou závadu na brzdném systému vozidla. - BYT OTEVŘEL (za dveřmi batole) HZS Čáslav v Čeplově 11. 4. po poledni, dítě bylo v pořádku předáno rodině.

- HZS KUTNÁ HORA BYL VYSLÁN 11. 4. odpoledne k pomoci s transportem turisty, který se zranil v nepřístupném terénu v lesoparku nedaleko rozhledny na Kaňku. Spolu s posádkou ZZS hasiči uložili zraněného do vakuových nosítek a transportovali jej k vozidlu ZZS.

- MALÉMU DÍTĚTI SE PODAŘILO zavřít matku na balkóně v domě v Kutné Hoře – Žižkově 11. 4. večer. Hasiči HZS KH vstoupili do bytu oknem, které otevřeli pomocí speciálního nářadí a poté ženu z balkónu vysvobodili.

- POŽÁREM BYL 11. 4. V NOCI ZASAŽEN přístřešek,  přiléhající k rodinnému domu v Kutné Hoře - Malíně, štítová stěna a okraj střešní konstrukce domu, dvě osobní vozidla. Zasahovaly jednotky HZS Kutná Hora a Čáslav a SDH  Malín a Nové Dvory.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM