Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 19. dubna 2024
logo

Výhru v prestižním derby hokejovým Sršňům vychytal Hermann v samostatných nájezdech

Publikováno: 19.2.2015 v 16:00, Aktualizováno: 16.2.2015 v 6:00
Rubrika: Sport

HC Žabonosy - SK Sršni Kutná Hora 3:4 sn (0:0, 0:3, 3:1). Devatenácté kolo krajské soutěže hráli Sršni v Kolíně proti HC Žabonosy. Oba soupeři vzájemný souboj berou prestižně a tak se dal očekávat tuhý boj. Tým Stanislava Bednáře nebyl v ideální zdravotní kondici, když několik hráčů trápila viróza či nedoléčená zranění.

Od začátku se do sebe soupeři pustili plnou silou. Aktivní hrou chtěli otevřít skóre ve svůj prospěch a hrálo se nahoru dolů. Dobré šance se střídaly, ale otevřít skóre se nikomu nepovedlo, i když Sršni měli střeleckou převahu.

Druhá část patřila Sršňům. Z utkání sice odstoupil nedoléčený Lukáš Rudolfský, ovšem jeho zástupce, z obrany přesunutý Tvrdk II., nahrál Pácalovi, který tvrdou střelou z kruhu otevřel skóre. Ve 26. minutě se prosadil nejmladší útok a druhou branku dorážkou zajistil Jelínek. Domácí znervózněli a zbytečně faulovali. To přineslo Sršňům několik přesilovek a v 36. minutě se v jedné z nich povedla obránci Poláčkovi střela, která rozvlnila síť Kargera potřetí. Vše se zdálo být na nejlepší cestě k vítězství, ovšem domácí tým cítil, že se Sršňům nedaří úplně tak, jak by chtěli a že jim ubývají síly. Do druhé sirény však výborného Hermanna nepřekonali.

Třetí třetina přinesla vyrovnanou hru a Sršni si chtěli pohlídat výsledek. Žabonosy se ovšem dokázaly prosadit v přesilovce střelou obránce dvanáct minut před koncem. O pět minut později skórovali podruhé, když po důrazném souboji před brankovištěm projel puk za brankovou čáru po ledě. To domácí dostalo nahoru a v samém závěru se vrhali do útoku téměř po hlavě.

Hlavní rozhodčí Petr Špringl přestával zvládat situaci. Několik sporných rozhodnutí zvedalo hladinu adrenalinu obou týmů a 46 vteřin před koncem odpískal vyloučení Siváčka a domácího Beňovského. Posledně jmenovaný (!) v následné power-play domácích osm vteřin před sirénou vyrovnal na 3:3. Proč ho pustil do hry a nechal sedět na trestné lavici místo něho jiného hráče, nikomu nevysvětlil.

Rozhodnout tedy musely samostatné nájezdy. V nich skórovali Andrle a Pácal. Denis Hermann domácí střelce vychytal a zajistil Sršňům cenné vítězství za dva body. PŘÍŠTÍ KOLO Sršni odehrají 21.2. na ledě Hvězdy Kladno. Branky Sršňů: Pácal (Tvrdík II.), Jelínek (Tvrdík I., Jan Tvrdík), Poláček (Andrle), Andrle. Sestava: Hermann (Myřátský) - Vaněk, Richter, Krejza, Švejda, Poláček, Tvrdík II., Rudolfský, Siváček, Pácal, Jan Tvrdík, Tvrdík I., Jelínek, Andrle, Janota, Charvát.

Autor článku: Hynek Macháček