Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované a musí se v okrsku č.1 opakovat, rozhodl soud

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované a musí se v okrsku č.1 opakovat, rozhodl soud
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 8.11.2018 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Zatímco v případě okresního města Kutné Hory na rozhodnutí krajského soudu ještě čekáme (má přijít písemně, o jednání jsme informovali 6.11.), v Chlístovicích už  krajský soud rozhodl o neplatnosti nedávných komunálních voleb (příčina: na seznamu voličů byli zaškrtnutí i lidé, kteří ve volbách nevolili). 

Hlasování v obci se bude tudíž opakovat. Soud uvedl, že sedm až devět lidí uvedených v seznamu voličů vůbec nevolilo, i když bylo u jejich jména poznačeno, že volit přišli. 

K manipulaci došlo přinejmenším s vědomím členek okrskové volební komise, a došlo tak ke zcela zásadnímu porušení volebního zákona, neboť nebyl zajištěn výkon všeobecného, rovného a přímého volebního práva tajným hlasováním. V seznamu bylo v Chlístovicích 607 voličů, vydáno 429 obálek.

Pět mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu získala vítězná KSČM, 4 místní sdružení Rozvoj pro všechny vesnice, po třech Sdružení nezávislých kandidátů a Sdružení nezávislých kandidátů spojených osad. Nedostatky se týkají pouze jednoho okrsku, v druhém žádné důvody k opakování voleb nebyly shledány.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM