Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 14. listopadu 2018
logo

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované a musí se v okrsku č.1 opakovat, rozhodl soud

Volby v Chlístovicích byly zmanipulované a musí se v okrsku č.1 opakovat, rozhodl soud
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 8.11.2018 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Zatímco v případě okresního města Kutné Hory na rozhodnutí krajského soudu ještě čekáme (má přijít písemně, o jednání jsme informovali 6.11.), v Chlístovicích už  krajský soud rozhodl o neplatnosti nedávných komunálních voleb (příčina: na seznamu voličů byli zaškrtnutí i lidé, kteří ve volbách nevolili). 

Hlasování v obci se bude tudíž opakovat. Soud uvedl, že sedm až devět lidí uvedených v seznamu voličů vůbec nevolilo, i když bylo u jejich jména poznačeno, že volit přišli. 

K manipulaci došlo přinejmenším s vědomím členek okrskové volební komise, a došlo tak ke zcela zásadnímu porušení volebního zákona, neboť nebyl zajištěn výkon všeobecného, rovného a přímého volebního práva tajným hlasováním. V seznamu bylo v Chlístovicích 607 voličů, vydáno 429 obálek.

Pět mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu získala vítězná KSČM, 4 místní sdružení Rozvoj pro všechny vesnice, po třech Sdružení nezávislých kandidátů a Sdružení nezávislých kandidátů spojených osad. Nedostatky se týkají pouze jednoho okrsku, v druhém žádné důvody k opakování voleb nebyly shledány.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM