Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 23. ledna 2019
logo

Víkend otevřených zahrad - nedělní odpoledne v kačinském parku se bude konat 10. 6. 2018, od 14:00 do 19:00 hodin

Víkend otevřených zahrad - nedělní odpoledne v kačinském parku se bude konat 10. 6. 2018, od 14:00 do 19:00 hodin
Foto: tz
 
Publikováno: 8.6.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

O celostátním „Víkendu otevřených zahrad“ připravilo Národní zemědělské muzeum v neděli 10. 6.  na zámku Kačina speciální prohlídky nejen pro milovníky zahrad a zahradní architektury.

V poklidném rytmu Kačina nabídne procházky v zámeckém parku, v bylinkové zahradě i zámeckém skleníku, ale také výjimečná divadelní představení. Pro návštěvníky připraveny dvě speciální komentované prohlídky, které povede PhDr. Pavel Novák, CSc, odborník, doplněné interaktivním programem pro děti. Dvě unikátní divadelní představení navazují na tradici zámeckého divadla a připomínají majitele zámku – rodinu Chotků. 

Zámecká zahrada na Kačině byla založena kolem roku 1790 a její vzhled navrhl významný vídeňský botanik N. J. Jacquin (1727–1817), tehdejší ředitel císařské zahrady v Schönbrunnu.

Původní funkci „okrasného statku“ dodnes na ploše 20 hektarů připomíná anglický park s platany, katalpami či liliovníky, produkční bylinková zahrada s ornamentálními záhony, obnovené vinice či zámecký skleník, který dnes nabízí bohatou kolekci rostlin tropického a subtropického pásma. K vidění je tu široká škála orchidejí, kávovník, kakaovník, eukalyptus či prastaré cykasy.

PROGRAM:

14:00 Exotické a domácí stromy a keře v zámeckém parku na Kačin, 15:00 Tajemství kačinského parku - putování za zaniklými zahradními stavbami, 16:00 Vóňa lupeňov – životný príbeh grófky Márii Henriety Chotekovej (Divadelní skupina teatro Orlus Dolná Krupá, SR/, 17.00 - Stromy a keře v zámeckém parku (rodinný program v Učebně v lese), 18:00 F. A. Míča: Belleza e Decoro / Nel giorno natalio (dvě barokní serenaty v podání Ensemble Damian).

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM