Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 20. ledna 2019
logo

Vernisáž výstavy Kamil Lhoták: Knižní ilustrace se bude konat v pátek 18. května!!!

Vernisáž výstavy Kamil Lhoták: Knižní ilustrace se bude konat v pátek 18. května!!!
Foto: tz
 
Publikováno: 15.5.2018 v 9:00
Rubrika: Kultura

Vernisáží v pátek 18. 5. bude od 18:00 v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas zahájena výstava originálů knižních ilustrací malíře, grafika a ilustrátora Kamila Lhotáka (*25. 7. 1912; + 22. 10. 1990), kterou s nakladatelstvím Globus International a Spolkem přátel Kamila Lhotáka připravila kutnohorská agentura ArcusGallery.

Základem jsou barevné ilustrace k 13. epizodě Joyceova Odyssea. Kamil Lhoták vytvořil roku 1952 na toto téma 69 barevných kreseb-parafrází, zamýšlených jako zcela samostatné, originální dílo, dotýkající se Joyceova experimentálního textu jen volně.

Při vernisáži budou na knižní trh uvedeny i dvě série sběratelských pohlednic z Lhotákova cyklu Amerika a nejméně deset faksimile originálních autorových ilustrací. Výstava bude doplněna miniexpozicí knih, které Kamil Lhoták ilustroval. Další program vernisáže je bohatý, jeho součástí bude křest knihy Kamil Lhoták: Na suchu a ve vzduchu, kterou nakladatelství Globus International vydává v edici Miraculum Octavum Mundi.

Knihu, která vychází znovu po předlouhých 78 letech, pokřtí hudebnice, výtvarnice a spisovatelka Petra Vychytilová, zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory, taneční mistr Vlastimil Harapes a básník Karel Sýs.

Zahájena bude i „výstava ve výstavě“ Pocta Kamilu Lhotákovi, na které ArcusGallery představí více jak dvacítku výtvarných děl současných umělců, inspirovaných životem a tvorbou Kamila Lhotáka (především obrazy a grafiky Tomáše Bíma, Vlastimila Bareše, Vladimíra Císaře, Vojtěcha Kolaříka, Petra Ptáčka, Richarda Pachmana, Jiřiny Stupkové).

Oživením Pocty budou i kresby dětí. Večerem, který svým vystoupením obohatí herečka, zpěvačka a improvizátorka Jitka Osička, provede kutnohorský výtvarník, pedagog a filmař Vladimír Císař. Potěší jistě i netradiční vystoupení flašinetáře.

A na sklenku dobrého vína pozve majitel Vinotéky U Sv. Barbory Jiří Kocián. Výstavu Kamil Lhoták: Knižní ilustrace lze v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas (Komenského nám. 683) navštívit do konce června 2018.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Jedinečné taneční nabízejí výuku a radost z tance pro děti s handicapemNa Jana Palacha vzpomínali na stejnojmenné základní škole, pojmenování nese teprve od roku 2014Kutnohorská radnice udělala další krok k vyšší transparentnostiPF Charity české republiky se narodilo v Kutné Hoře!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM