Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 20. března 2019
logo

Veřejnost může pomoci také s vypátráním pachatele trestného činu sprejerství

Veřejnost může pomoci také s vypátráním pachatele trestného činu sprejerství
Foto: Policie ČR
 
Publikováno: 11.7.2018 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

Kutnohorští policisté pátrají po totožnosti osoby z kamerového záznamu v Kutné Hoře.

Osoba mladíka na fotografiích z kamerového záznamu může poskytnout informace k případům sprejerství, ke kterým došlo u několika domů, dopravního značení a autobusové zastávky v centru Kutné Hory v ulici Rejskova, na Náměstí Národního odboje, v ulici Husova a Kremnická, dále v ulici Šultysova a na Palackého náměstí v noční době ze soboty 7. července 2018 na neděli 8. července 2018. 

Svým svědectvím může přispět k dopadení pachatele, či objasnění těchto případů. Kutnohorští policisté přijali oznámení a okamžitě zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci.

Dosud neznámý sprejer nebo sprejeři zde nastříkali nápisy a obrazce různých v různém barevném provedení na fasády budov a dalších objektů. Způsobená škoda je několik tisíc korun. Policisté hledají mladíka zachyceného na kamerovém záznamu.

Žádají občany, kteří jej poznávají či vědí, o koho se jedná, kde se nachází, aby kontaktovali přímo kutnohorskou policii na telefonním čísle 974 875 700 nebo  na linku 158.

Případně, pokud se hledaná osoba poznává, ať se sama osobně přihlásí u policistů. Policisté z Kutnohorska mají od začátku roku nahlášeny do dnešního dne celkem 8 případů nelegálně posprejovaných stěn, kontejnerů, věcí a stromů. Z toho jsou ve dvou případech známi pachatelé. Vyšetřovatelé vyhodnocují i několik let staré malůvky, které pak případné podezřelé můžou usvědčit i z více činů.

V roce 2017 přijali 11 oznámení sprejerství, z toho ve třech případech byl znám pachatel.

V roce 2016 bylo nahlášeno pět neobjasněných případů.

 roce 2015 bylo nahlášeno 5 případů, z toho ve dvou případech pachatel stanul před soudem.

V roce 2014 byly oznámeny tři dosud neobjasněné případy. 

Věk pachatelů, kteří se věnují sprejerství, se převážně pohybuje od 17 let do 24 let. Sprejerství je již od začátku trestný čin, a to bez ohledu na výši způsobené škody. Pachatelům za takové jednání hrozí mimo pokuty i rok vězení.

Autor článku: por. Mgr. Vendulka Marečková, tisková mluvčí P ČR
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM