Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Uvidíme speciální policejní vůz také v našem regionu? Bylo by to potřeba!

Uvidíme speciální policejní vůz také v našem regionu? Bylo by to potřeba!
Foto: Středočeský kraj
 
Publikováno: 13.9.2018 v 15:00
Rubrika: Zpravodajství

Středočeský kraj pořídil pro středočeskou krajskou policii vůz, který je speciálně upravený pro kontrolu nákladních vozidel. Bude zjišťovat, zda řidiči dodržují na území Středočeského kraje předpisy, které se týkají rozměrů, hmotnosti nebo povinných přestávek.

"Vůz přispěje k větší bezpečnosti na silnících a zároveň dostáváme účinný nástroj, jak komunikace chránit před nadměrným zatížením," uvedl ředitel Krajské policie Středočeského kraje plk. Václav Kučera. 

„PODLE SILNIČÁŘŮ ZNIČÍ JEDEN PŘETÍŽENÝ KAMION SILNICI MNOHEM VÍC, NEŽ KDYBY PO NÍ PŘEJELO DESET TISÍC OSOBNÍCH AUT. POSÍLENÍ KONTROLY KAMIONŮ, KTERÉ VOZOVKY NEJVÍC DEVASTUJÍ, JE V NAŠEM ZÁJMU A JE NAŠÍ PRIORITOU, DO DOPRAVNÍ INFRASTRUKTURY INVESTUJEME NEMALÉ ČÁSTKY,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011). Ta  předala symbolický klíč od vozu Mercedes Benz Sprinter řediteli Krajské policie Středočeského kraje Václavovi Kučerovi.

Zároveň hejtmanka připomněla, že STŘEDOČESKÝ KRAJ LETOS INVESTUJE DO OPRAV SILNIC 3,5 MILIARDY KORUN, HISTORICKY NEJVĚTŠÍ ČÁSTKU. „Tuto sumu chceme v dalších letech navyšovat a umazávat tak dluh, který vůči komunikacím máme,“ dodala.

Speciálně vybavený vůz, který bude schopný kontrolovat hmotnost nákladních vozů, jejich rozměry a dodržování sociálních předpisů (např. povinné přestávky), pořídil Středočeský kraj pro policii za 5,9 milionů korun.

Autor článku: tz
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM