Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 4. srpna 2020
logo

Tylovo divadlo k jubileu uvedlo populární Světáky Vratislava Blažka

Tylovo divadlo k jubileu uvedlo populární Světáky Vratislava Blažka
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 15.11.2018 v 12:00
Rubrika: Kultura

Pětaosmdesát roků od otevření Městského Tylova divadla  Kutná Hora – to už je vydatná porce hereckých, diváckých režisérských a dalších zážitků, to už je opravdu výrazný příspěvek kulturnímu životu města pod Barborou.

Repríza Světáků nám 12. 11. připomněla novodobou tradici DS Tyl Kutná Hora (silvestrovská představení, která bývají beznadějně vyprodána), ale také dlouhé roky, v nichž se dařilo amatérskému divadlu tu více, tu méně – svou roli sehrály vlivy generační, politické, civilizační, atd.

Plejáda lidí, s kutnohorským Tylovým divadlem spjatých, by byla takřka nekonečná (mnohé z nich připomněl svou přednáškou v Dačického domě Mirek Štrobl), ten někdejší obrovský „boom“, kdy v Kutné Hoře působilo i několik ochotnických souborů najednou, hrála se nejen činohra, ale také opereta či dokonce opera, se bude jen velmi těžko opakovat.

Jedno zůstává: Lidé, kteří dávají svůj talent nebo lásku k divadlu všem kolem sebe  nezištně, obětavě, rádi. Od roku 1933 k tomu mají stánek, oblíbený amatéry i profesionály z celé republiky.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM