Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 26. června 2019
logo

Tříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcí

Tříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcí
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 7.1.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Tříkrálová sbírka už neodmyslitelně patří k povánočnímu a posilvestrovskému období, jako kdyby nám všem chtěla připomenout: Život se neskládá pouze z chvil svátečních a okamžiků libých, nastávají situace, v nichž je potřeba pomáhat ze všech sil – toto vědomí i skutky z něj vyplývající jsou zvláště závažné v časech, kdy mnohdy sílící „konzum“ ohrožuje lidskost, solidaritu, vzájemnost.

Samozřejmě, nemůžeme být na všech místech republiky (světa) najednou (fotografie jsou z katedrály Nanebevzetí P. Marie v Kutné Hoře – Sedlci, kde koledníky uvítal páter Pavel Tobek, osvětlil jim smysl sbírky a my jsme si zároveň připomněli, že na bilanci je ještě brzy.

Tříkrálová sbírka 2019 na Kutnohorsku, Čáslavsku a Poděbradsku se bude konat od 5. do 13. ledna s těmito základními cíli: podpořit rozvoj charitní pečovatelské služby, rozvinout aktivizační službu pro rodiny dětí s poruchou autistického spektra, podpořit práci dobrovolníků v nemocnicích a zařízeních sociálních služeb, zajistit provoz noclehárny pro muže a provoz sociálně terapeutické dílny pro lidi se zdravotním postižením...).

Možná, že takto vyjmenováno to zní poněkud škrobeně, ale rozzářené oči koledníků (kteří se hlásili k farnostem, skautským oddílům, školám, apod.), vyrážejících do extrémně ohavného (deštivého a vichrného) počasí jasně demonstrovaly, že v této sféře našich životů fráze ještě nevládnou.

Mimochodem, i v sedlecké katedrále jsme se 5. 1. setkali s koledníky, kteří to měli „za rohem“ i kteří museli vážit delší cestu (už tradičně velký počet jich dorazil pro tříkrálové požehnání z Hlízova: sedm skupin po třech dětech a navrch u každé i jeden dospělý).

Podobné to bylo v kostele sv. Jakuba. Jak jsem již uvedl, na celkovou bilanci je ještě brzy (dlužni vám ji samozřejmě nezůstaneme), ale tu dílčí, „privátní“ je namístě udělat si neprodleně.

FotogalerieTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcíTříkrálová sbírka už pevně zakotvila v dění našich měst i obcí
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM