Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 16. září 2019
logo

Třetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinky

Třetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinky
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 17.6.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

V neděli 16. června sice občas spadlo pár dešťových kapek, ale to neodradilo celé rodiny s mnoha dětmi od návštěvy Sklenářova dolíku – přicházely sem s vědomím, že je tu čeká netradiční zábava, pohoda lidí se společnými zájmy.

S pocitem vděčnosti k těm, kdo zanedbaný prostor Kutné Hory (naprosto neudržovanou „rokli“, plnou odpadu a svinstva nejrůznějšího druhu) proměnili v hezké, příjemné místo odpočinku, vlídné přírody a jejího poznávání, tedy k lidem z neziskových kutnohorských organizací, kteří zde vytrvale a nezištně dva roky brigádničili. 

Tady se pasivně nezírá na obrazovku či monitor, ale rozhýbá tělo a nenásilně vstřebávají dovednosti, znalosti, vědomosti. Na děti i dospělé čekala spousta „pracovišť“: Stavěla se věž z krabic od banánů, střílelo z luku, házelo míčky na pyramidu z plechovek, absolvovala překážková dráha se stavebním kolečkem, poznávaly různé přeměty, druhy dřevin, v mnoha kvízech bylo možno ověřit si, jak známe správné zacházení s odpadem.

Historii vynálezů, jež posouvaly lidstvo dějinami, zahrát si petanque nebo kroket, osahat si (a použít) míč, švihadlo, chůdy, atd. Děti, které absolvovaly určenou trasu, čekala sladká odměna, mnohé se zastavily a bavily u divadla (specificky pojatá pohádka O Červené Karkulce) či si nechaly vymalovat na obličej obrázek.

Stánek pana Sklenáře nabízel občerstvení všeho druhu (jak mi sdělila děvčata za pultem, specialitou byl slaný koláč se špenátem a cibulí), nad ohněm se opékaly buřty, na své si přišel opravdu každý. Letos se dostavila i vzácná návštěva manželů Sklenářových (v stylovém podání sopranistky Jana Veberové a  „všeuměla“  Jaroslava Vebera).

Připomeňme si závěrem, že k pořádání Sklenářova dne spojili  síly kutnohorští skauti, Oblastní charita, spolek Denemark, KHnet.info, TJ Sokol Kutná Hora a Kaňkovské sedlo - a prosím, uvědomme si: To v naší „spotřební“ době vůbec není samozřejmost!

FotogalerieTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinkyTřetí ročník Sklenářova dne přinesl tradiční program i naprosté novinky
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM