Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 16. září 2019
logo

Tradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na duši

Tradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na duši
Foto: Ing. Vl. Havlíček
 
Publikováno: 3.12.2018 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Žáci čáslavské Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka pod vedením svých učitelek  zahráli v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách. Tradiční adventní koncert uspořádal pro členy spolku a širokou veřejnost Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská“.

Akci zahájil starosta spolku doktor Filip Velímský. Přivítal posluchače a poděkoval zástupcům Římskokatolické farnosti v Kutné Hoře, kteří každoročně umožňují zapůjčením kostelíku zdárný průběh koncertu.

Na „revanš“ je kostelík sv. Bonifáce z drobných darů koncertu opravován. Dárci tak v minulých letech přispěli například na opravu střechy a stropu, který hrozil spadnutím. Také výtěžek z letošního koncertu bude věnován na jeho opravu.

Filip Velímský také předal pozdrav čestného předsedy spolku profesora Petra Charváta a popřál mu brzké uzdravení. Sváteční slovo pronesl Alexandr Štěpánovský, vedoucí sboru Křesťanské společenství Kutná Hora.

Vyzval k zamyšlení, zklidnění a pomoci potřebným. Popřál pokoru, klid v duši a klidný advent.Doslova „pohlazením po duši“ byl koncert dětí ze ZUŠ Jana Ladislava Dusíka v Čáslavi. A kdo byli ti „malí - velcí“ muzikanti, při jejichž hraní v kostele sv. Bonifáce nikdo „ani nedýchal“?

Na trubku zahráli Vratislav Bohuněk, Veronika Hájková, Lenka Heřmánková a Jakub Petřík. Na klavír Natálie Veselá a David Horálek. Na housle Adéla Závůrková a na altovou flétnu Šárka Juklová.

Děti zahrály pod vedením pedagogů Kateřiny Táborské, Ivy Jeriové a Andrey Šubínové. Všem, kteří se zasloužili o zorganizování a úspěšný průběh adventního koncertu v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách patří poděkování. Odměnou jim byla pohoda a pocit pospolitosti, jaký vládne při setkání lidí s dobrým srdcem.

FotogalerieTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na duši
Autor článku: Ing. Vl. Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vl. Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM