Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 10. prosince 2019
logo

Tradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na duši

Tradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na duši
Foto: Ing. Vl. Havlíček
 
Publikováno: 3.12.2018 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Žáci čáslavské Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka pod vedením svých učitelek  zahráli v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách. Tradiční adventní koncert uspořádal pro členy spolku a širokou veřejnost Muzejní a vlastivědný spolek „Včela Čáslavská“.

Akci zahájil starosta spolku doktor Filip Velímský. Přivítal posluchače a poděkoval zástupcům Římskokatolické farnosti v Kutné Hoře, kteří každoročně umožňují zapůjčením kostelíku zdárný průběh koncertu.

Na „revanš“ je kostelík sv. Bonifáce z drobných darů koncertu opravován. Dárci tak v minulých letech přispěli například na opravu střechy a stropu, který hrozil spadnutím. Také výtěžek z letošního koncertu bude věnován na jeho opravu.

Filip Velímský také předal pozdrav čestného předsedy spolku profesora Petra Charváta a popřál mu brzké uzdravení. Sváteční slovo pronesl Alexandr Štěpánovský, vedoucí sboru Křesťanské společenství Kutná Hora.

Vyzval k zamyšlení, zklidnění a pomoci potřebným. Popřál pokoru, klid v duši a klidný advent.Doslova „pohlazením po duši“ byl koncert dětí ze ZUŠ Jana Ladislava Dusíka v Čáslavi. A kdo byli ti „malí - velcí“ muzikanti, při jejichž hraní v kostele sv. Bonifáce nikdo „ani nedýchal“?

Na trubku zahráli Vratislav Bohuněk, Veronika Hájková, Lenka Heřmánková a Jakub Petřík. Na klavír Natálie Veselá a David Horálek. Na housle Adéla Závůrková a na altovou flétnu Šárka Juklová.

Děti zahrály pod vedením pedagogů Kateřiny Táborské, Ivy Jeriové a Andrey Šubínové. Všem, kteří se zasloužili o zorganizování a úspěšný průběh adventního koncertu v kostelíku sv. Bonifáce v Lochách patří poděkování. Odměnou jim byla pohoda a pocit pospolitosti, jaký vládne při setkání lidí s dobrým srdcem.

FotogalerieTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na dušiTradiční koncert v kostelíku v Lochách zahřál na srdci i na duši
Autor článku: Ing. Vl. Havlíček, autor fotogalerie: Ing. Vl. Havlíček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM