Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 18. června 2019
logo

Tisková zpráva Město PRO lidi: V případu falešných předvolebních letáků v Kutné Hoře nastal významný posun

Tisková zpráva Město PRO lidi: V případu falešných předvolebních letáků v Kutné Hoře nastal významný posun
Foto: tz
 
Publikováno: 11.10.2018 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

První viník se přiznal a tím pro sebe získal polehčující okolnost. Členové uskupení Město PRO lidi jsou při pátrání po identitě dalších viníků opět v aktivním kontaktu se službou kriminální policie a vyšetřování v Kutné Hoře.

Nyní podnikají veškeré kroky k tomu, aby i v případě druhého falešného letáku byli viníci co nejrychleji odhaleni a zveřejněni. Mohli se dopustit více trestných činů, zejména pomluvy, poškození cizích práv a porušení autorského práva.

Zveřejnění je možné v případě, že to odůvodňuje veřejný zájem, pokud převažuje nad právem na ochranu soukromí dotčených osob. 

Lídr uskupení Martin Starý uvedl: „Koaliční dohoda je na dosah, ale potřebujeme mít před sebou čistý stůl. Falešné letáky nás poškodily a viníci ponesou následky.

Považuji za prakticky nemožné skládat koalici s někým, jehož členové se snížili k tak nečestnému jednání. Lidem není lhostejné, co se stalo a nedopustí, aby někdo takový řídil město.“ 

V posledním týdnu předvolební kampaně se v Kutné Hoře objevily hned dva různé falešné předvolební letáky. První už v neděli 30. září na Karlově, druhý hned v pondělí 1. října na Žižkově - a jejich distribuce po dalších městských částech Kutné Hory pokračovala až do dne voleb.

Tisíce Kutnohořanů tak byly obeslány tiskovinami se lživým obsahem. Dnes je již jisté, že tuto anti-kampaň rozjela politická konkurence, aby pošpinila Martina Starého a jeho hnutí Město PRO lidi a snížila tak jejich volební potenciál.

Je bohužel dost pravděpodobné, že část méně informovaných voličů letákům uvěřila a změnila své volební preference, což Město PRO lidi poškodilo. Zveřejnění identity viníků považujeme za nutné k očištění atmosféry ve městě.

Autor článku: Za Město PRO lidi z.s. Martin Starý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM