Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. října 2018
logo

Tisková zpráva Město PRO lidi: V případu falešných předvolebních letáků v Kutné Hoře nastal významný posun

Tisková zpráva Město PRO lidi: V případu falešných předvolebních letáků v Kutné Hoře nastal významný posun
Foto: tz
 
Publikováno: 11.10.2018 v 8:00
Rubrika: Zpravodajství

První viník se přiznal a tím pro sebe získal polehčující okolnost. Členové uskupení Město PRO lidi jsou při pátrání po identitě dalších viníků opět v aktivním kontaktu se službou kriminální policie a vyšetřování v Kutné Hoře.

Nyní podnikají veškeré kroky k tomu, aby i v případě druhého falešného letáku byli viníci co nejrychleji odhaleni a zveřejněni. Mohli se dopustit více trestných činů, zejména pomluvy, poškození cizích práv a porušení autorského práva.

Zveřejnění je možné v případě, že to odůvodňuje veřejný zájem, pokud převažuje nad právem na ochranu soukromí dotčených osob. 

Lídr uskupení Martin Starý uvedl: „Koaliční dohoda je na dosah, ale potřebujeme mít před sebou čistý stůl. Falešné letáky nás poškodily a viníci ponesou následky.

Považuji za prakticky nemožné skládat koalici s někým, jehož členové se snížili k tak nečestnému jednání. Lidem není lhostejné, co se stalo a nedopustí, aby někdo takový řídil město.“ 

V posledním týdnu předvolební kampaně se v Kutné Hoře objevily hned dva různé falešné předvolební letáky. První už v neděli 30. září na Karlově, druhý hned v pondělí 1. října na Žižkově - a jejich distribuce po dalších městských částech Kutné Hory pokračovala až do dne voleb.

Tisíce Kutnohořanů tak byly obeslány tiskovinami se lživým obsahem. Dnes je již jisté, že tuto anti-kampaň rozjela politická konkurence, aby pošpinila Martina Starého a jeho hnutí Město PRO lidi a snížila tak jejich volební potenciál.

Je bohužel dost pravděpodobné, že část méně informovaných voličů letákům uvěřila a změnila své volební preference, což Město PRO lidi poškodilo. Zveřejnění identity viníků považujeme za nutné k očištění atmosféry ve městě.

Autor článku: Za Město PRO lidi z.s. Martin Starý
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM