Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Téměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charitu

Téměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charitu
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 29.4.2019 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Vzdor předpovědím meteorologů bylo odpoledne v sobotu 27. dubna celkem vlídné a tak spoustu žlutých a fialových plastových kačenek (víc než 460) vyprovázela na startu plaveckého závodu po říčce Vrchlici u železničního mostu poblíž vchodu do parku pod Vlašským dvorem i spousta přihlížejících, z nichž mnozí si tu „svou“ kačensku koupili přímo na místě.

Úvodem jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací. Akci (jaká se v Kutné Hoře sice konala poprvé, ale v měřítku Evropy, Asie či Ameriky není nijak neobvyklá, na světě je už asi třicet roků) pořádalo středisko Na Sioně Oblastní charity Kutná Hora, které pomáhá dětem s postižením a jejich rodinám.

Výtěžek použije jako „základ“ na nákup automobilu pro své pracovnice, které dojíždějí za dětmi s poruchami autistického spektra či zdravotním postižením. Středisko Na Sioně potřebuje na nákup automobilu z různých zdrojů 200 tisíc korun.

Proto dále chystá mimo jiné na 15. června charitativní koncert, na němž v kutnohorském kostele sv. Jana Nepomuckého vystoupí známá sopranistka Eva Štruplová a její přátelé. Dříve už získalo necelých 19 tisíc korun z benefiční aukce vín a dobrovolného vstupného na letošní oslavu 16 let od založení Vinných sklepů Kutná Hora.

Ve 14 hodin společnými silami vhodili „závodnice“ do říčního proudu místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr s ředitelem  Oblastní charity Robertem Otrubou a kačenky vypluly za potlesku a povzbuzování na trasu, končící u Středových pekáren.

Pokud uvízly v nějaké zátočině, na kameni, v mělčině, dostalo se jim promptně pomoci.  Držitelé vítězných startovních čísel dostali odměnu, například volné vstupenky do památkových objektů či kulturních zařízení.

Charitní Středisko Na Sioně by potřebovalo pět automobilů, protože zájem o jeho služby roste. Nyní ale vlastní pouze tři vozy. Zatímco dva jsou relativně nové (Citroeny z roku  2014 a 2018, které středisko získalo díky podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, grantu ČSOB či charitativní aukci uměleckých děl ve spolupráci s Galerií středočeského kraje, Fabia pořízená před 18 lety díky nadaci Eurotelu již dosluhuje, protože je plně vytížená).

Obdobné akce se neobejdou bez pomoci řady institucí, organizací i jednotlivců. Byli mezi nimi studenti SOŠ a SOU či GJO v Kutné Hoře, podnik Povodí Labe (vyčistil koryto Vrchlice), Středovy pekárny, Sokol Kutná Hora, Unikom, místní organizace KDÚ – ČSL a mnoho dalších.

Čí byla kachnička, která doplula do cíle jako první, snad ani není podstatné. Opravdovým vítězem se totiž stali všichni, kteří dovedou pomáhat tam, kde je to opravdu zapotřebí.

Závěrem mohu ujistit  milovníky přírody, že plastové kačenky samozřejmě naše životní prostředí kazit nebudou – byly vyloveny a uloženy (mohou se ještě hodit při obdobné soutěži).

FotogalerieTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charituTéměř pět stovek kačenek vyplulo „shánět“ peníze na nové auto pro charitu
Autor článku: Vítězslav Hospes, autor fotogalerie: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM