Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 26. května 2019
logo

Taneční pár Nepraš - Matoušová z kutnohorské Taneční školy Novákovi vybojoval tři republikové tituly!

Taneční pár Nepraš - Matoušová z kutnohorské Taneční školy Novákovi vybojoval  tři republikové tituly!
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 3.7.2014 v 13:00, Aktualizováno: 27.6.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Pár Matěj Nepraš - Adéla Matoušová v latinsko-amerických, standardních tancích a kombinaci vybojoval dvojnásobný titul mistrů ČR. "K tomu jsme ještě druzí vicemistři," doplnil Matěj. Dvojice z kutnohorské Taneční školy Novákovi tancuje v kategorii "Hobby dance", která se dále dělí podle věku. "Stále ještě jsme v kategorii junioři II, 14 - 15 let," upřesnil.

PO MISTROVSTVÍ SVĚTA BUDOU VYBÍRAT STŘEDNÍ ŠKOLU. Mistrovství republiky se uskutečnilo na počátku května v pardubickém Afi paláci. Do republikové soutěže se ale páry kvalifikují na základě předchozích výsledků.

"V předchozích soutěžích je potřeba nasbírat body, které získáte, když porazíte soupeře. Po zisku padesáti bodů dostanete bronzovou plaketu a můžete se zúčastnit mistrovství republiky," přiblížil Matěj, kterého s partnerkou Adélou čeká 1.11. mistrovství světa v Liberci, což vyžaduje intenzivnější přípravu. "V srpnu máme v plánu taneční soustředění, přijedou tam zaregistrované páry, většinou mistři republiky, od kterých máme šanci hodně okoukat," uvedl Matěj a doplnil: "Běžně trénujeme dvakrát týdně."

Příprava na taneční soutěž ale neznamená jen dřinu v tělocvičně. Patří k tomu i pečlivá příprava vizáže. "Mně stačí jen učesat se a nalakovat, aby mi vlasy nepadaly do očí," naznačil a Adéla doplnila: "S malováním a přípravou mi pomáhá maminka." I přesto, že Matěj i Adéla končí osmou třídu ZŠ, tanci se věnují tři roky. Ovšem ne spolu.

"Spolu tancujeme od prosince, před tím jsme každý měli jiného partnera," vysvětlil Matěj. "Klape nám to, teď je všechno mnohem lepší," mrknul na partnerku a dodal: "K tancování nás přivedly maminky." Příští rok taneční pár čeká výběr střední školy. "Poohlédneme se po nějaké škole poblíž Kutné Hory, abychom mohli tancovat," naznačil.

TANCOVÁNÍ JE ODVEDE OD REALITY BĚŽNÉHO ŽIVOTA. Nejoblíbenějším tancem páru je samba. "Latinsko-americké tance jsou pohyblivější, kostýmy barevnější," poznamenal Matěj. Zatímco jejich vrstevníci už pokukují po diskotékách, Matějovi s Adélou kromě tance moc času na něco jiného nezbyde. "Tancování mě baví, hlavně pohyb. Je to skvělé odreagování, odtržení od reality," snažil se vyjádřit své pocity Matěj. "Lepší, než sedět doma," usmála se Adéla.

I přes republikové úspěchy mladý pár s tancem prakticky začíná. A jejich kariéru finančně zajišťují hlavně rodiče. Nejde jen o šaty, boty nebo dopravu na závody. "Hlavně šaty partnerky jsou hodně drahé, drahé jsou i samotné tréninky," upozornil Matěj a dodal: "Rodičům bychom tímto chtěli poděkovat, určitě by se hodil i nějaký sponzor."

ŠÉFEM PÁRU JE PRÝ CHLAP. O tancování hovořil převážně Matěj.

"V tancování je většinou partner vedoucím páru," vysvětlil a dodal: "Pokud se nám něco nepovede, také si k tomu řekne své. Potom to na tréninku zkoušíme tak dlouho, až to je dobré." Porota na taneční soutěži hodnotí řadu parametrů, například soulad tance s hudbou. "Pak také postavení, oční kontakt. V latině jsou většinou vytočené špičky bot, i to kontroluje porota. Jestli se nekoukáme na zem, jestli se usmíváme a spoustu dalšího," popsal práci porotců. "Chtěli bychom jednou vyhrát mistrovství světa. Do světa bychom se chtěli i podívat," podělili se o své ambice na závěr.

 

 

Autor článku: Redakce OK
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM