Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019
logo

Světový úspěch čáslavských studentů ve finále soutěže ve Velké Británii

Světový úspěch čáslavských studentů ve finále soutěže ve Velké Británii
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 2.8.2016 v 7:00, Aktualizováno: 25.7.2016 v 9:00
Rubrika: Čáslav

Zatímco pro většinu dětí již začaly prázdniny, šest studentů čáslavské průmyslovky a dokonce i žáků ZŠ na Žižkově nám. odjelo do města Coventry ve Velké Británii, aby tam jako členové "Ecce Teamu" hájili barvy svého města i státu na světovém finále soutěže The Land Rover 4x4 in Schools Technology Challenge. Svědkem průběhu a hlavně krásného vyhodnocení celé soutěže byl také Jaroslav Švarz, který se o svůj zážitek rád podělil.

"Soutěž spočívala jednak v hodnocení vlastního modelu terénního vozu s náhonem na všechna čtyři kola, ale nejen to. Výzva se týkala také kvality technického vývoje a řešení, prezentace týmu, vozidla, přípravě "veletržního" stánku a v neposlední řadě dovedností spojených s financováním a řízením celého projektu. Mohu také dosvědčit, že na rozhodnutí zúčastnit se světového finále soutěže, získání prostředků od sponzorů, přípravy prezentací v anglickém jazyce, úpravy svého soutěžního speciálu, navržení a vytvoření týmové image včetně „dresů“ měli pouhých čtrnáct dní.

Zatímco mnozí z ostatních už přepínali na prázdninový režim, tým pracoval od poloviny června doslova na 200% celé dny a často i noci.

Měl jsem příležitost být u toho, jak naprosto přesně splnili sice fair play (jsme v Británii), ale přísné podmínky technické kontroly, kterou prošli hladce bez jediného nedostatku. Zdaleka ne všem týmům se to podařilo napoprvé, takže musely v daném časovém limitu dávat vozidlo do pořádku.

A přestože je mnoho potřeba vylepšit, zdokonalit, nebo dokonce změnit a řešit jinak, byli i v mnoha dalších ohledech rovnocennými partnery ostatním 20 týmům z dalších 13 zemí světa, a to jak při prezentaci technického řešení svého autíčka, jízdě zručnosti přes velmi obtížné překážky (autor trati to ostatně jasně vysvětlil: „Tohle je světové finále, lidičky, to nemůže být lehké.“), tak například při rozhovorech na kameru v angličtině. Poroty si jejich zápasu s vyjadřováním v cizím jazyce velmi cenily. Byl jsem rovněž jedním z velmi příjemně překvapených svědků úsměvné situace, když ani ti, kdo jsou oceněni, nepočítají s úspěchem.

Díky fantastické podpoře ředitelky a ředitelů zmíněných škol, sponzorů, rodičů, vytrvalému a soustředěnému úsilí a také díky příležitosti, jíž se chopili se vší vervou, získali členové Ecce Teamu cenu za inovativní přístup/řešení/přemýšlení – Innovative Thinking Award poskytovanou IET (The Instituion of Engineering and Technology). Nepřijde mi vůbec nevhodné opakovat díky všem, kdo pomohli, a gratulace mladým, kteří ukázali doslova před celým světem, že na to mají. Pochopitelně si neodpustím poznámku, že byli z a od Čáslavi," uvedl Jaroslav Švarz.

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Více než 200 dětí vystoupilo na školní akademii ZŠ Kutná Hora - ŽižkovS neúnosnými vedry se snaží vypořádat i Kutná HoraBurácející stroje vyjedou do vrchu Rataják již podevátéNa WC „U Žáby“ si počkáme, ale nepoděláme se z toho!
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM