Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 5. dubna 2020
logo

Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi

Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 5.11.2019 v 14:00
Rubrika: Kultura

V sobotu 29.9. se konaly na zaplněném Palackého náměstí v Kutné Hoře již po šestadvacáté Svatováclavské slavnosti – zahájil je starosta města Josef Viktora v počasí celkem vlídném a atmosféře tradičně skvělé.

Samozřejmě, všechny nás přilákalo množství nápojů a pochutin, mnohé i přehlídka kapel různých žánrů (od vycházejících hvězdiček až po stálice), ale bylo tu „k dostání“ i něco víc:

Setkávání obyvatel města i regionu a mnoha turistů zblízka i zdaleka, vítaná „pauza“ v běžném pracovním a konzumním shonu, příležitost přiťuknout si s přáteli, neopakovatelné pohledy na  zbarvující se listy stromů v středověkých kulisách, úsměvy a hry dětí (pro něž byl připraven program v přilehlém parku U Tří pávů). 

Úvodní slovo vedení města, ranní mše v kapli Vlašského dvora,  ochutnávka speciálů v Měšťanském  pivovaru (kde navíc návštěvníkům  zazpívali Jiří Bureš Band a kutnorský písničkář Vinc, byla připravena ukázka hasičské techniky, sladek pivovaru Jakub Hájek  provedl zájemce pivovarem a připravil několk zajimavých soutěži). 

Výstava k jubileu Jiřího Ortena ve Spolkovém domě, jako každoročně i největší přehlídka českých vín v ČR, na níž hosté měli k dispozici 152 degustačních vzorků  (navíc i vína kolegů z francouzské oblasti Champagne).

Pořadatelské Vinné sklepy Kutná Hora se prezentovaly osmi vzorky (i klavírními vstupy svého ředitele Lukáše Rudolfského, který „zaskočil“ za nemocného pianistu), zastoupena byla další místní a regionální vinařství. Veselo bylo od rána do večera, hudební program končil skvělým vystoupením Oskara Petra (Vzpomínky na Marsyas), jež pro mnohé z nás bylo vrcholem, pro jiné se jím stal závěrečný hudební blok v podání dnes již legendární skupiny Laura a její tygři.

Letošní Svatováclavské slavnosti byly i jakousi „prubířskou zkouškou“ nové elektrifikace náměstí. Projekt (bude sloužit dlouhodobě, v široké škále akcí, od trhů až po koncerty) představila místostarostka  Silvia Doušová, připomíná ho také deska s  poděkováním  společnostem (Philip Morris, Foxconn a Hewlett Packard, které se na elektrifikaci Palackého náměstí finančně podílely).

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Cvičný požár v žlebském zámku: Jednotky ze tří krajůVýuka na VOŠ, SPŠ a OA Čáslav s novým elánem v novém školním roceGASK Kutná Hora připravila prezentaci díla i osobnosti Jiřího TrnkyInteraktivní výstava ve Futurum Kolín
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM