Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 26. února 2020
logo

Svátek sportu se stal zároveň oslavou dobře provedeného díla

Svátek sportu se stal zároveň oslavou dobře provedeného díla
Foto: hos
 
Publikováno: 19.6.2014 v 13:00, Aktualizováno: 16.6.2014 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Čtvrtek 12.6.: Doslova davy školáků, pedagogů a příznivců atletiky zamířily k stadionu Olympie Kutná Hora, aby společně zahájily (opět po dvou letech) již 6. Městské hry olympiády dětí a mládeže a zároveň byly svědky slavnostního otevření nádherného atletického areálu, dlouhodobě zanedbávaného, nyní rekonstruovaného nákladem zhruba 19 mil. Kč (14,5 mil. Kč dotace od MŠMT a zbytek příspěvek města).

o nové tartanové dráze (kolem inovovaných sportovišť pro technické disciplíny) napochodovali před své fanoušky a další diváky na nabitých tribunách reprezentanti jednotlivých škol, předseda přípravného výboru olympiády a jeden z nejobětavějších iniciátorů rekonstrukce areálu Karel Ptáček připomněl lepší stránky historie kutnohorské atletiky a zdůraznil, že rekonstrukce bude pokračovat, starosta Kutné Hory Ivo Šanc prohlásil hry za zahájené. Byl složen slib sportovců i rozhodčích a zapálen olympijský oheň (zažehla ho mistryně světa a nejlepší atletka Evropy roku 2013 Zuzana Hejnová, po trase ho nesli i další slavní sportovci: Oldřich Svojanovský a Zdeněk Lubenský).

Slavnostním přestřižením pásky, které provedli starosta Ivo Šanc (krátce a téměř dojatě poděkoval všem, kdo se na rekonstrukci areálu podíleli), Karel Ptáček a předseda Českého atletického svazu, kutnohorský rodák Libor Varhaník (mj. řekl: „užívejte si to zde tak, jako před lety já“), se stalo oficiální tečkou za úvodním ceremoniálem (v programu ještě zaujaly půvabným i sportovně cenným programem úspěchy ověnčené mažoretky Scarlett a závodnice Fit studia Jitky Brachovcové a autogramiáda Zuzany Hejnové, jejíž podpis chtěly mít stovky lidí).

Maraton soutěží v atletice, fotbalu, florbalu, cyklistice, házené a řadě dalších sportovních odvětví začal. Potrvá na mnoha kutnohorských sportovištích až do 20.6. Věřme, že stejně jako ty předešlé trvale přitáhne ke sportu spoustu mladých a objeví nové talenty (vždyť z některých účastníků předešlých „Her“ jsou dnes reprezentanti ČR!).

 

Autor článku: hos
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
 
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM