Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Sváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církve

Sváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církve
Foto: Vl. Havlíček
 
Publikováno: 13.9.2018 v 13:00
Rubrika: Zpravodajství

Svatopluk “Sváťa” Karásek, zpívající evangelický farář, legenda československého undergroundu, zazpíval se svojí skupinou “Svatopluk” v Čáslavi. Akce proběhla za podpory města Čáslav k 100. výročí vzniku Českobratrské církve evangelické.

Do kostela rocková hudba nepatří, je to totiž dílo ďábla! A jejím prostřednictvím svádí Satan ovečky z cesty! A už vůbec jí nesmí zpívat farář s odejmutým státním souhlasem a chartista Karásek! Ten patří do kriminálu, stejně si tam už odseděl osm měsíců v rámci tzv. případu Plastic People of the Universe. A tleskat v kostele? Tak to ani náhodou!

Vyděsily vás předcházející věty? Zbytečně. Nic z toho totiž naštěstí už nějakou dobu neplatí. Mohli se o tom přesvědčit návštěvníci čáslavského koncertu skupiny Svatopluk v místním evangelickém kostele.

Rocková hudba v tomto prostoru umocňuje texty zpívajícího faráře, kterému nikdo neřekne jinak, než Sváťa. A že má odejmutý státní souhlas k výkonu duchovenské služby? Tak to už také dávno neplatí. Za morální postoje ho dokonce ministr kultury jmenoval Rytířem české kultury. A jak je to s tím tleskáním? Tak to je naopak vítáno.

Vystoupení zahájila čáslavská farářka Drahomíra Dušková Havlíčková, která připomněla význam oslav. A během koncertu došlo také k překvapení. Vystoupil a zazpíval dávný Sváťův přítel, anglický překladatel a hudebník Gerald Turner, zvaný Jerry.

Osudy zpívajícího faráře, který byl za svoje názory perzekuován Státní bezpečností, týrán při výsleších a nakonec byl donucen k emigraci, jsou dobře známy. Přesto si nikdy nestěžoval, ale naopak se snažil pomáhat ostatním, jak u nás, tak v zahraničí.

Poděkování za zorganizování koncertu patří všem organizátorům podařené akce a především Sváťovi Karáskovi s kapelou, člověku, který se nikdy nesklonil před zlem.

Vážný tón si na závěr odlehčíme výrokem jednoho mladého posluchače: „Ty jo, voni hrajou jako Kabáti, akorát s lepšími texty!“

FotogalerieSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církveSváťa Karásek se skupinou Svatopluk vystoupil v Čáslavi k stoletému jubileu evangelické církve
Autor článku: Vl. Havlíček, autor fotogalerie: Vl. Havlíček
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM