Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 19. srpna 2019
logo

Stručně z jednání Rady města Kutné Hory: Od hazardu přes elektrobusy až k chodníku Sedlec – Kaňk

Stručně z jednání Rady města Kutné Hory: Od hazardu přes elektrobusy až k chodníku Sedlec – Kaňk
Foto: Vítězslav Hospes
 
Publikováno: 3.6.2018, Aktualizováno: 1.6.2018 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

ZMĚNA: ZALOŽENA BYLA NOVÁ PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE PRŮVODCOVSKÁ SLUŽBA s tím, že bude zapojena do projektu revitalizace Vlašského dvora jako smluvní partner (pokud vše schválí zastupitelstvo).

- BÝVALÁ ŠKOLNÍ DRUŽINA u ZŠ Jana Palacha bude pronajmuta. Zájem projevila organizace Dítě a kůň, která by zde chtěla provozovat nízkoprahové zařízení Archa.

-  PRONÁJEM PŘÍZEMÍ BUDOVY V BARBORSKÉ ULICI  byl schválen pro firmu Grafia Gryč s velkou tiskařskou tradicí. Ta zde hodlá vybudovat stálou expozici o historii knihtisku, knihařství a tiskařských řemesel  v Kutné Hoře s případným prodejem suvenýrů apod.

- NÁJEMNÍ SMLOUVA je připravena pro pronájem prostor v čp. 1 na Kaňku, které Mgr. Vít Holub chce využívat pro zájmové kroužky, výstavy, divadlo a podobně.

- UBYTOVNA v KD LOREC snižuje z bezpečnostních důvodů kapacitu ze 75 na 32 míst. Dotyčné patro má být vyklizeno ve dvou etapách s termíny 31. 8. a 30. 10. letošního roku. 

NA REKONSTRUKCI DĚTSKÉHO DOPRAVNÍHO HŘIŠTĚ u DDM Dominik přispěje Foxconn částkou 500 000 korun, nyní běží výběrové řízení, dílo má být dokončeno do 15. října 2018.

- ZAKÁZKU NA CYKLOTRASU (CHODNÍK) SEDLEC -  KAŇK  včetně veřejného osvětlení dostala firma Dopravní stavby Bohemia Zásmuky s tím, že dílo má být dokončeno ke konci letošního roku. Existuje značná naděje na získání dotace, město je ovšem připraveno, má na tento účel v rozpočtu částku 7,5 milionu korun.

NA ZHODNOCENÍ STAVU KULTURNÍHO DOMU LOREC byla vytvořena pracovní skupina, která navrhne, jaké další kroky by byly optimální.

OBECNĚ ZÁVAZNOU VYHLÁŠKU o „hazardu“ má připravit ekonomický odbor MěÚ a respektovat přitom zatím tři eventuality:

a) Zákon na danou problematiku  postačuje,

b) návrh na omezení pracovní doby všech zařízení, c) návrh na omezení pracovní doby s výjimkou kasín. 

ELEKTROMOBILY BUDOU POZDĚJI. Provozovatel MHD v Kutné Hoře, firma Arriva z kapacitních důvodů možných dodavatelů neuspěla s výběrovým řízením na dodávku elektromobilů a příslušné ministerstvo jí prodloužilo termín do 30. června příštího roku.  

V „MÍRNÉM UTAJENÍ“ byla ukončena 22. května rekonstrukce nádraží ČD Kutná Hora – město, starosta Josef Viktora od něj dokonce převzal symbolický klíč, jen žurnalisté nebyli pozváni na slavnostní ukončení akce, přestože se nejednalo o žádnou maličkost: Náklady se blížily 9 miliónům korun.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM