Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 17. července 2019
logo

Stručné aktuální informace ze Zbraslavic a příslušných osad

Stručné aktuální informace ze Zbraslavic a příslušných osad
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 13.2.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

STAROSTA ONDŘEJ HAVLOVIC informoval obecní zastupitelstvo o průběhu oprav splaškové kanalizace u Starého rybníka. Opravy byly ukončeny, probíhají potřebné tlakové a těsnící zkoušky.

TERMÍNY VEŘEJNÝCH SCHŮZÍ v osadách a ve Zbraslavicích: Ostrov - 16. 2. od 19.00, zúčastní se O. Havlovic, Bc. Šindelář, Hodkov - 23. 2. od 19.00 zúčastní se Havlovic, Zdeňková, Ing. Volencová, Rápošov - 2. 3. od 19.00 - zúčastní se Havlovic, Knap, Škramovský, Útěšenovice - 9. 3. od 19.00 - zúčastní se Havlovic, Šafler, Zbraslavice - 16. 3. od 19.00 - zúčastní se všichni členové ZO.

STAROSTA SEZNÁMIL ZO s rozhodnutím o poskytnutí finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR na akci „Odkanalizování místních částí obce Zbraslavice realizací soustav domovních čistíren odpadních vod“. Celkové uznatelné náklady 7.798.117 Kč, výše dotace 80% (6.238.494 Kč), 20% z uznatelných nákladů ve výši 1.559.623 Kč bude platit obec Zbraslavice a částečně uživatelé.

ZO ZBRASLAVICE SOUHLASÍ SE SMLOUVOU o provozování a pachtu kanalizace „Splašková kanalizace chatová oblast u Starého rybníka Zbraslavice“ mezi obcí Zbraslavice a VHS Vrchlice – Maleč a.s. Kutná Hora. VHS Vrchlice – Maleč a.s. Kutná Hora začne kanalizaci provozovat po vydání kolaudačního souhlasu.

ŽÁDOSTI VOLNÉHO SDRUŽENÍ DŮCHODCŮ ve Zbraslavicích bude vyhověno proplacením výdajů na autobus pro zájezd do TD v Kutné Hoře 25. 2.

JOSEF PEPINO MATURA nabídl koncert, ZO Zbraslavice souhlasí s uspořádáním vystoupení Pepino Akordeon a uhradí náklady ze svého rozpočtu.

O EVENTUÁLNÍM ZAKOUPENÍ stolů a židlí od města Zruč n/S pro opravenou hasičskou zbrojnici se rozhodne až po seznámení s nabízenou cenou.

KONTROLY příspěvkových organizací neprokázaly žádné nedostatky. VÝTĚŽEK TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY ve Zbraslavicích a Radvančicích činil letos celkem 21.333 Kč.

ZO ZBRASLAVICE PROJEDNALO INFORMACI o riziku navýšení nákladů obce na odpadové hospodářství, v případě prosazení účelové nevládní novely zákona o odpadech obsahující násobné zdražení skládkovacích poplatků. ZO Zbraslavice nesouhlasí s podobnými novelizacemi a vyzývá Svaz měst a obcí ČR a Sdružení Místních samospráv ČR, aby efektivně čelily podobným účelovým snahám.

BEZÚPLATNOU SMLOUVU o umístění zařízení – bezdrátových hlásičů na podpěrných bodech NN, umístěných v osadě Kateřinky, Rápošov, Útěšenovice a Velká Skalice schválilo ZO Zbraslavice. Poskytovatel: ČEZ Distribuce a.s. Děčín Uživatel: Obec Zbraslavice.

K PROJEKTU STAVEBNÍ PARCELY v lokalitě „na Šibenici“ ve Zbraslavicích starosta Havlovic uvádí: Náklady na inženýrské sítě (komunikace, chodníky, vodovod a kanalizace) jsou předběžně vyčísleny na více jak 7 000 000 Kč s DPH. K tomu by bylo třeba udělat ještě veřejné osvětlení a veřejný rozhlas. V tomto projektu by získala obec Zbraslavice 9 stavebních parcel a vlastníci pozemků 5 stavebních parcel. ZO Zbraslavice pověřuje starostu obce, aby začal jednat s majiteli pozemků o převodu jejich pozemků do majetku obce Zbraslavice.

NÁKUP KNIH PRO PŘEDŠKOLÁKY z MŠ Na Kopečku za 2 000 Kč uhradí obec.

PŘÍŠTÍ ZASEDÁNÍ ZO se bude konat 19. 2. od 17.00 v kanceláři starosty obce.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
   
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM