Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 21. července 2019
logo

Stromy v rámci kampaně #lepsihora už jsou vysazeny

Stromy v rámci kampaně #lepsihora už jsou vysazeny
Foto: tz
 
Publikováno: 12.12.2016 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

První z vítězných tipů kampaně na oživení a vylepšení Kutné Hory je zrealizován. Díky společnosti Foxconn, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora a Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec jsou vysazeny čtyři nové stromy ve veřejném prostoru Kutné Hory.

Výsadba prvního stromu, Břestovce západního, proběhla veřejně v pátek 25. 11. ve 14.00 na náměstí Národního odboje v Kutné Hoře. Další tři stromy byly vysazeny posléze. Magnolie japonská na jaře rozkvete v parku Dr. Milady Horákové a dvě Hlošiny úzkolisté porostou v parku U Kalicha.

„Stromy jsme vybírali tak, aby měly šanci dobře růst v proměňujících se klimatických podmínkách. Jsme rádi, že novými stromy můžeme přispět k oživení Kutné Hory a zlepšit tak prostředí, ve kterém žijí naši zaměstnanci a jejich rodiny,“ uvedla Simona Třískalová z kutnohorského Foxconnu. Za Foxconn přišel v pátek zasadit Břestovec západní také HR manager Michal Batelka, za ŘKF – arciděkanství Kutná Hora dorazila Kamila Dostálová, za město Kutná Hora se dostavili starosta Martin Starý a místostarosta Josef Viktora. Lepší místo, zastřešující organizace celé kampaně, bylo zastoupeno Petrem Steklým a Kamilou Drtilovou.

Myšlenka na výsadbu stromů v Kutné Hoře prošla několika fázemi příprav. Nápad paní Olgy Mazané, která si přála vysadit stromy v oblasti Šipší, doputoval přes aplikaci Lepší místo a byl vyhodnocen jako jeden z vítězných nápadů kampaně #lepsihora. „Stromy ale není možné vysadit vždycky tam, kde by se nám to nejvíce líbilo nebo hodilo. Ve spolupráci s městem Kutná Hora jsme proto vytipovali místa, na kterých byla výsadba možná,“ vysvětluje Kamila Drtilová z Lepšího místa a dodává, že za pomoc při realizaci patří dík TS Kutná Hora a městu Kutná Hora. Doufejme, že se všem čtyřem novým listnatým přírůstkům bude v Kutné Hoře dařit.

Další vítězné nápady kampaně #lepsihora - stojan na kola na hl. nádraží v Kutné Hoře, úprava dětského hřiště v Malíně, Cukrářské slavnosti a socha koudelníka - budou postupně realizovány do června 2017.

Více na www.lepsimisto.info/lepsi_hora, www.foxconn.cz a Facebookových stránkách Foxconnu a Lepšího místa. 

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM