Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je neděle, 17. listopadu 2019
logo

Stromy v rámci kampaně #lepsihora už jsou vysazeny

Stromy v rámci kampaně #lepsihora už jsou vysazeny
Foto: tz
 
Publikováno: 12.12.2016 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

První z vítězných tipů kampaně na oživení a vylepšení Kutné Hory je zrealizován. Díky společnosti Foxconn, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora a Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec jsou vysazeny čtyři nové stromy ve veřejném prostoru Kutné Hory.

Výsadba prvního stromu, Břestovce západního, proběhla veřejně v pátek 25. 11. ve 14.00 na náměstí Národního odboje v Kutné Hoře. Další tři stromy byly vysazeny posléze. Magnolie japonská na jaře rozkvete v parku Dr. Milady Horákové a dvě Hlošiny úzkolisté porostou v parku U Kalicha.

„Stromy jsme vybírali tak, aby měly šanci dobře růst v proměňujících se klimatických podmínkách. Jsme rádi, že novými stromy můžeme přispět k oživení Kutné Hory a zlepšit tak prostředí, ve kterém žijí naši zaměstnanci a jejich rodiny,“ uvedla Simona Třískalová z kutnohorského Foxconnu. Za Foxconn přišel v pátek zasadit Břestovec západní také HR manager Michal Batelka, za ŘKF – arciděkanství Kutná Hora dorazila Kamila Dostálová, za město Kutná Hora se dostavili starosta Martin Starý a místostarosta Josef Viktora. Lepší místo, zastřešující organizace celé kampaně, bylo zastoupeno Petrem Steklým a Kamilou Drtilovou.

Myšlenka na výsadbu stromů v Kutné Hoře prošla několika fázemi příprav. Nápad paní Olgy Mazané, která si přála vysadit stromy v oblasti Šipší, doputoval přes aplikaci Lepší místo a byl vyhodnocen jako jeden z vítězných nápadů kampaně #lepsihora. „Stromy ale není možné vysadit vždycky tam, kde by se nám to nejvíce líbilo nebo hodilo. Ve spolupráci s městem Kutná Hora jsme proto vytipovali místa, na kterých byla výsadba možná,“ vysvětluje Kamila Drtilová z Lepšího místa a dodává, že za pomoc při realizaci patří dík TS Kutná Hora a městu Kutná Hora. Doufejme, že se všem čtyřem novým listnatým přírůstkům bude v Kutné Hoře dařit.

Další vítězné nápady kampaně #lepsihora - stojan na kola na hl. nádraží v Kutné Hoře, úprava dětského hřiště v Malíně, Cukrářské slavnosti a socha koudelníka - budou postupně realizovány do června 2017.

Více na www.lepsimisto.info/lepsi_hora, www.foxconn.cz a Facebookových stránkách Foxconnu a Lepšího místa. 

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM