Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 15. července 2019
logo

Středočeští radní otevírali stavbu, navštívili v Čáslavi leteckou základnu, školu a hasiče, na závěr debatovali s občany i se starosty

Středočeští radní otevírali stavbu, navštívili v Čáslavi leteckou základnu, školu a hasiče, na závěr debatovali s občany i se starosty
Foto: tz
 
Publikováno: 16.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Před školou v Suchdole u Kutné Hory začínal dnešní společný program středočeských radních Martina Hermana  a Karla Horčičky. Dalšími zastávkami byly 21. základna taktického letectva Armády ČR v Čáslavi, Střední zemědělská škola (rovněž v Čáslavi), firma TopolWater, sídlo Hasičského záchranného sboru Čáslav a Hotel Grand, kde se v 16 hodin setkali se středočeskými starosty a občany okolních obcí.

V Suchdole u Kutné Hory byla před místní školou dokončena rekonstrukce silnice třetí třídy číslo 33347 včetně dopravně bezpečnostních opatření. „Myslím, že nyní bude komunikace pro žáky, řidiče i chodce mnohem bezpečnější. Jde o jeden z mnoha dopravních projektů, které se povedlo v tomto regionu uskutečnit,“ uvedl radní pro oblast investic a veřejných zakázek Martin Herman (ANO 2011).

Stěžejním úkolem 21. základny taktického letectva, dalšího navštíveného místa, je zabezpečit obranu a suverenitu vzdušného prostoru ČR včetně příhraničního prostoru sousedních států v rámci integrovaného systému PVO NATO. V míru plní úkoly ostrahy vzdušného prostoru, zabezpečuje Národní posilový systém PVO ČR nebo plní úkoly zdokonalovacího výcviku se zaměřením na vzdušný boj a přímou leteckou podporu pozemních vojsk.

„Jde o jednu z hlavních bojových jednotek vzdušných sil Armády ČR. Její příslušníci se podílejí i na zahraničních misích. Do infrastruktury letiště Čáslav jsou navíc investovány značné finanční prostředky. 

Význam základny tedy přesahuje Středočeský kraj a jsme rádi, že sídlí právě zde,“ uvedl radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička. Střední zemědělská škola v Čáslavi je příspěvkovou organizací, kterou spravuje Středočeský kraj.

„V této škole probíhají rozsáhlé investice. Byla zateplena fasáda, přispíváme na vybavení i rekonstrukce učeben. Pro studenty zlepšují průběžně podmínky pro vzdělávání. Vedení školy se stará o účast v řadě mezinárodních projektů.

Těší nás, že se zájem o studium na této škole zvyšuje,“ uvedl radní Martin Herman. Další zastávkou byla rodinná firma TopolWater, která se zabývá výrobou čistíren odpadních vod. „Firma je velmi úspěšná v zavádění nových technologií a inovací, má několik patentů.

Přesně takové společnosti chceme podporovat například prostřednictvím Středočeského inovačního centra. Voda bude navíc velkým tématem budoucnosti,“ řekl po návštěvě firmy radní Karel Horčička. Hasičská záchranná stanice v Čáslavi je jednou z nejnovějších ve Středočeském kraji.

Byla otevřena v roce 2016. „Jde o moderní stanici vybavenou moderními technologiemi. Poskytuje záruku profesionálního zásahu v případě potřeby,“ komentoval Martin Herman. Na závěr programu se uskutečnila debata s občany a se starosty v Hotelu Grand v Čáslavi.

„Mluvili jsme o silnicích, investicích, programech pro obce, ale například i o zdravotnictví, konkrétně o síti nemocnic. Vždy je dobré dostat od občanů a starostů zpětnou vazbu, abychom mohli reagovat na jejich potřeby,“ zhodnotil debatu Karel Horčička.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM