Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je středa, 3. června 2020
logo

Středočeští radní otevírali stavbu, navštívili v Čáslavi leteckou základnu, školu a hasiče, na závěr debatovali s občany i se starosty

Středočeští radní otevírali stavbu, navštívili v Čáslavi leteckou základnu, školu a hasiče, na závěr debatovali s občany i se starosty
Foto: tz
 
Publikováno: 16.5.2019 v 9:00
Rubrika: Zpravodajství

Před školou v Suchdole u Kutné Hory začínal dnešní společný program středočeských radních Martina Hermana  a Karla Horčičky. Dalšími zastávkami byly 21. základna taktického letectva Armády ČR v Čáslavi, Střední zemědělská škola (rovněž v Čáslavi), firma TopolWater, sídlo Hasičského záchranného sboru Čáslav a Hotel Grand, kde se v 16 hodin setkali se středočeskými starosty a občany okolních obcí.

V Suchdole u Kutné Hory byla před místní školou dokončena rekonstrukce silnice třetí třídy číslo 33347 včetně dopravně bezpečnostních opatření. „Myslím, že nyní bude komunikace pro žáky, řidiče i chodce mnohem bezpečnější. Jde o jeden z mnoha dopravních projektů, které se povedlo v tomto regionu uskutečnit,“ uvedl radní pro oblast investic a veřejných zakázek Martin Herman (ANO 2011).

Stěžejním úkolem 21. základny taktického letectva, dalšího navštíveného místa, je zabezpečit obranu a suverenitu vzdušného prostoru ČR včetně příhraničního prostoru sousedních států v rámci integrovaného systému PVO NATO. V míru plní úkoly ostrahy vzdušného prostoru, zabezpečuje Národní posilový systém PVO ČR nebo plní úkoly zdokonalovacího výcviku se zaměřením na vzdušný boj a přímou leteckou podporu pozemních vojsk.

„Jde o jednu z hlavních bojových jednotek vzdušných sil Armády ČR. Její příslušníci se podílejí i na zahraničních misích. Do infrastruktury letiště Čáslav jsou navíc investovány značné finanční prostředky. 

Význam základny tedy přesahuje Středočeský kraj a jsme rádi, že sídlí právě zde,“ uvedl radní pro oblast kultury a památkové péče Karel Horčička. Střední zemědělská škola v Čáslavi je příspěvkovou organizací, kterou spravuje Středočeský kraj.

„V této škole probíhají rozsáhlé investice. Byla zateplena fasáda, přispíváme na vybavení i rekonstrukce učeben. Pro studenty zlepšují průběžně podmínky pro vzdělávání. Vedení školy se stará o účast v řadě mezinárodních projektů.

Těší nás, že se zájem o studium na této škole zvyšuje,“ uvedl radní Martin Herman. Další zastávkou byla rodinná firma TopolWater, která se zabývá výrobou čistíren odpadních vod. „Firma je velmi úspěšná v zavádění nových technologií a inovací, má několik patentů.

Přesně takové společnosti chceme podporovat například prostřednictvím Středočeského inovačního centra. Voda bude navíc velkým tématem budoucnosti,“ řekl po návštěvě firmy radní Karel Horčička. Hasičská záchranná stanice v Čáslavi je jednou z nejnovějších ve Středočeském kraji.

Byla otevřena v roce 2016. „Jde o moderní stanici vybavenou moderními technologiemi. Poskytuje záruku profesionálního zásahu v případě potřeby,“ komentoval Martin Herman. Na závěr programu se uskutečnila debata s občany a se starosty v Hotelu Grand v Čáslavi.

„Mluvili jsme o silnicích, investicích, programech pro obce, ale například i o zdravotnictví, konkrétně o síti nemocnic. Vždy je dobré dostat od občanů a starostů zpětnou vazbu, abychom mohli reagovat na jejich potřeby,“ zhodnotil debatu Karel Horčička.

Autor článku: tz
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM