Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 18. října 2019
logo

Stavebnice Merkur baví děti i dnes

Stavebnice Merkur baví děti i dnes
Foto: zak
 
Publikováno: 14.3.2015 v 13:00, Aktualizováno: 11.3.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

O tom, že dobrý nápad a kvalitní provedení může výrobek nejen vynést na výsluní, ale udržet jej v zorném úhlu zájemců po dlouhá desetiletí, není pochyb. Výborným příkladem se může stát stavebnice Merkur, díky níž měly možnost rozvíjet svoji fantazii již děti před 90 lety. Ani dnes, v době internetu a počítačových her, neztratil Merkur nic ze své poutavosti a schopnosti zaujmout malé i větší děti (a často i dospělé).

Výše zmiňované výročí od zahájení výroby stavebnice Merkur v Polici n/M inspirovalo učitele i děti v čáslavské ZŠ v Sadové ulici. "Jsem velmi ráda, že jsme se opět přesvědčili, že i dnešní děti, pokud k tomu mají příležitost, rády tvoří, vymýšlí a staví například zajímavé stroje právě z této stavebnice, kterou jistě všichni známe již z dětství," konstatovala Bohuslava Juklová, pod jejímž dohledem děti výtvory sestavovaly.

Stejně jako výsledek práce dětí ve škole, ji potom potěšily další ohlasy a informace dětí o zájmu o stavebnici a hlavně vlastní kreativitu i mimo školu. Mnozí rodiče tak doma čelili dotazům, zda právě Merkur neleží na půdě či ve sklepě a jak lze tušit, často se dětské přání najít doma tuto stavebnici, setkalo s úspěchem. Výrobky, které vzešly ze školní dílny, měli ostatní žáci školy i rodiče a další zájemci, možnost vidět ve vestibulu školy po celý týden.

 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM