Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pátek, 29. května 2020
logo

Stavebnice Merkur baví děti i dnes

Stavebnice Merkur baví děti i dnes
Foto: zak
 
Publikováno: 14.3.2015 v 13:00, Aktualizováno: 11.3.2015 v 11:00
Rubrika: Zpravodajství

O tom, že dobrý nápad a kvalitní provedení může výrobek nejen vynést na výsluní, ale udržet jej v zorném úhlu zájemců po dlouhá desetiletí, není pochyb. Výborným příkladem se může stát stavebnice Merkur, díky níž měly možnost rozvíjet svoji fantazii již děti před 90 lety. Ani dnes, v době internetu a počítačových her, neztratil Merkur nic ze své poutavosti a schopnosti zaujmout malé i větší děti (a často i dospělé).

Výše zmiňované výročí od zahájení výroby stavebnice Merkur v Polici n/M inspirovalo učitele i děti v čáslavské ZŠ v Sadové ulici. "Jsem velmi ráda, že jsme se opět přesvědčili, že i dnešní děti, pokud k tomu mají příležitost, rády tvoří, vymýšlí a staví například zajímavé stroje právě z této stavebnice, kterou jistě všichni známe již z dětství," konstatovala Bohuslava Juklová, pod jejímž dohledem děti výtvory sestavovaly.

Stejně jako výsledek práce dětí ve škole, ji potom potěšily další ohlasy a informace dětí o zájmu o stavebnici a hlavně vlastní kreativitu i mimo školu. Mnozí rodiče tak doma čelili dotazům, zda právě Merkur neleží na půdě či ve sklepě a jak lze tušit, často se dětské přání najít doma tuto stavebnici, setkalo s úspěchem. Výrobky, které vzešly ze školní dílny, měli ostatní žáci školy i rodiče a další zájemci, možnost vidět ve vestibulu školy po celý týden.

 

Autor článku: zak
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM