Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je sobota, 18. ledna 2020
logo

Stavba vodovodního přivaděče Zruč nad Sázavou, Chabeřice, Holšice, Zliv, Kácov

Stavba vodovodního přivaděče Zruč nad Sázavou, Chabeřice, Holšice, Zliv, Kácov
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 26.4.2016 v 13:00, Aktualizováno: 18.4.2016 v 10:00
Rubrika: Zpravodajství

Významná stavba na území našeho regionu vstoupila do realizační fáze. O stručné informace jsme požádali starostu Chabeřic MVDr. Petra Zárubu, který nám laskavě poskytl následující přehled, za což (i za přiložené fotografie) mu velice děkujeme:

O vybudování vodovodního přivaděče do obce jsme začali uvažovat v r. 2007, kdy jsme nechali zpracovat projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí a stavební povolení, dalším rokem se k našemu záměru připojil Městys Kácov. Společně jsme pak v r. 2008 požádali o dotaci, která nám ale nebyla přidělena. Další pokus následoval v roce 2008, kdy nám bylo doporučeno, abychom s Městysem Kácov založil Dobrovolný svazek obcí.

Ale ani to nám nepomohlo. Dotace nám byla udělena ministerstvem zemědělství až koncem roku 2014, kdy za obě obce podal žádost o dotaci Městys Kácov. Vysoutěžená cena zakázky je 66 534 120,89 Kč. Investorem je Městys Kácov. Obec Chabeřice bude přispívat na výstavbu vodovodního přivaděče poměrem daným dle počtu připojených obyvatel – Kácov 80 % (800 připojených obyvatel), Chabeřice 20 % (200 připojených obyvatel) na stavbách společných pro obě obce, stavby sloužící výhradně pro jednotlivé obce si hradí každá obec sama. Zhotovitelem je firma VPK Suchý a spol. ze Zásmuk, Na stavbu byly získány dotace od MZe ve výši 60 %, částkou 10 milionů přispěla VHS Vrchlice - Maleč, a.s. (budoucí provozovatel).

Dokončení stavby a kolaudace je plánována na březen roku 2017. Po jeho dokončení budou pitnou vodou zásobeny celé Chabeřice, Holšice, Zliv i Kácov. V současné době mají vodovod pouze Chabeřice (cca 2/3 obyvatel obce). Práce na výstavbě vodovodního přivaděče byly započaty 26. října 2015, a to pracemi na budování vodojemu ve Zlivi. V katastru Chabeřic se začalo se stavbou 24. listopadu 2015 pokládkou litinového potrubí do MK kolem řeky Sázavy a to od propustku směrem k ČOV ve Zruči nad Sázavou. V současné době pokračují práce od propustku pod železniční tratí Kácov - Zruč směrem do Chabeřic, hotová je část přivaděče z Holšic do vodojemu ve Zlivi, v Kácově se pracuje na pokládání potrubí v jednotlivých ulicích.

Autor článku: Redakce OK
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svatováclavské slavnosti v Kutné Hoře: Událost vpravdě lidová a pro lidi
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM