Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 18. dubna 2024

Sršni vyhráli v Příbrami, vítěznou branku vstřelil junior Málek

Publikováno: 1.12.2016 v 17:00
Rubrika: Sport

TJ Spartak Příbram - SK Sršni Kutná Hora  2:3  (0:2, 1:1, 1:0).

V posledním utkání první poloviny základní části čekal Sršně v Příbrami známý soupeř Spartak. Stanislav Bednář měl problém se sestavou, neboť nemoci, zranění a pracovní povinnosti prakticky zdecimovali obranu. Kádr doplnil dvěma juniory, i když juniorka současně hrála svůj zápas. Utkání začalo v solidním tempu a díky lepšímu bruslení měli Sršni více ze hry. O otevření skóre se ukázkovým řešením situace dva na jednoho postaral Hynek se zakončujícím Siváčkem ve čtvrté minutě. V osmnácté minutě hráli Sršni ve čtyřech a dobrým napadáním Jiráň vybojoval kotouč v útočném pásmu, který nastřelil na teč Jelínkovi. Přesně trefený horní růžek branky nedal domácímu brankáři šanci na zákrok a Sršni navýšili vedení. Zápas se vyvíjel dobře a až spálená šance Jana Tvrdíka před prázdnou bránou pár vteřin do první sirény předznamenala budoucí potíže. Ve druhé části se už Sršňům tak dobře nevedlo. Stále lépe bruslili, ovšem soupeř hrál dobře ve středním pásmu a ohrožoval bránu Davida Jelínka. Projevovala se absence zkušených obránců. Těsně po polovině hrací doby se poprvé domácí prosadili a snížili na 1:2. O odpověď se po nahrávce Jana Tvrdíka za dvě minuty postaral střelou od modré čáry junior Filip Málek první trefou v dresu mužů. To ještě nikdo nemohl vědět, že to byl vítězný gól. Sršni totiž spálili další šance, skóre 1:3 vydrželo až do druhé sirény. Třetí třetina vypadala jako konec druhé. Sršni se trápili v rozehrávce a pálili své šance. Stanislava Bednáře začalo od koučování bolet v krku a 2 minuty před koncem zdramatizoval domácí útočník závěr, se štěstím snížil na 2:3. Závěr Sršni již zvládli a zvítězili za tři body. Jediný se z výhry nemohl radovat Matouš Jelínek, který těsně před koncem schytal tvrdou střelu domácího obránce do nejcitlivějších míst, doufejme, že bude v pořádku. Po polovině základní části soutěže jsou Sršni v čele tabulky, dva body před Neratovicemi a Poděbrady.

Čtvrtá Čáslav požádala o odložení očekávaného domácího utkání se Sršni a tak se tuto neděli hrát nebude. Je dohodnut náhradní termín až na 13. 1. 2017. Pokračovat tedy budou Sršni na domácím ledě v neděli 11. 11. od 17.30 s atraktivním soupeřem, Buldoky Neratovice.

Branky Sršňů: Siváček (Hynek), Jelínek (Jiráň), Málek (Jan Tvrdík) Sestava: D. Jelínek (Březina) –  Chmelař, Havelka, Tvrdík Jiří II., Málek, Rudolfský, Javůrek, Tvrdík Jiří I., Jelínek M., Tvrdík Jan, Jiráň, Siváček, Hynek, Fišar.

Autor článku: Hynek Macháček