Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 25. září 2018

Sršni Kutná Hora do baráže vstoupili výtečně, oba úvodní zápasy vyhráli

Publikováno: 28.2.2018 v 8:00
Rubrika: Sport

VSTUP DO BARÁŽE SE POVEDL!

SK SRŠNI Kutná Hora – TJ Tatran Sedlčany 4:1 (3:1,0:0,1:0).

Do zápasu jsme vstupovali s  maximálním nasazením, Sršňů byl plný led. Netrvalo ani celou minutu, když Jan Tvrdík našel na modré Švejdu, který přesnou střelou nad rameno gólmana Hlaváčka otevřel skóre. Jelikož se musel soupeř intenzivně bránit, nezřídka využíval drobná hákování, držení a podobné „pomůcky“… Na začátku 9. minuty to byl zase Jan Tvrdík, který zavezl puk do pásma Tatranu, puk poslal doleva na Siváčka, který zvýšil na 2:0. Ve 12. minutě udělal chybu při rozehrávce na útočné modré Jiráň, nedůsledností jsme nechali soupeře snížit.Tečku za třetinou udělala opět aktivně hrající první pětka. Chmelař poslal puk nejprve střílejícímu Javůrkovi, jehož střelu dorazil opět Siváček. Ve druhé třetina se, ale naše hra výrazně proměnila k horšímu. Podržel nás David Jelínek, který při vyhlavičkování puku přišel o masku. I po druhé třetině jsme šli do kabin za stále stejného stavu 3:1. Třetí třetina už byla herně o něco lepší, nicméně stále se nám nedařilo soupeře přehrát tak, abychom z tohoto vytěžili gól. Ve 13. minutě byl Jiráň faulován a po ráně do hlavy mu chvíli trvalo, než se zvedl z ledu. Do přesilovky druhou pětku doplnil zkušený Rudolfský, u zrodu akce byl opět Jan Tvrdík, skóroval Matouš Jelínek. Kromě navýšení skóre jsme také využili přesilovku, první z dosavadních šesti.

Ve druhé zápase porazilo Kladno Kralupy v prodloužení. Přestože se jeví vítězství 4:1 jako uspokojivé, musíme očekávat, že další zápasy budou výrazně těžší.

Dalším soupeřem, s kterým se utkáme v baráži, bude PZ Kladno, které k nám přijede v pátek 2. března, a odvetu odehrajeme hned v neděli 4. března na ledě ČEZ Stadion Kladno.

Sestava: Jelínek David, Pekař Tomáš, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Šváb Ladislav, Vaněk, Křeček, Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Sádlo, Dytrych, Šváb Michal

Trenér: Stanislav Bednář.

VŠECHNY BODY I Z KRALUP!

HK Kralupy nad Vltavou - SK SRŠNI Kutná Hora 2:4 (0:2,0:1,2:1).

Na zápas jsme odjeli se 16 hráči a dvěma gólmany, soupeř proti nám naplnil střídačku plnou dvacítkou hráčů. Začali jsme opět dobře, při závaru na konci 5. minuty se nejrychleji zorientoval Málek a poslal Sršně do vedení. Chvíli po svém návratu z trestné lavice ujel Rudolfský po levém křídle a dělovkou nedal domácímu gólmanovi Exnerovi šanci. Druhou třetinu zahájila opět 1. pětka, a opět byla hodně aktivní. Jen o pár centimetrů minul puk branku domácích, když Dytrych už překonal domácího Exnera. Při jedné z následných akcí došlo ke krvavému zranění, i když nebylo zaviněné. Jiráňova střela směřující do brány hostí, trefila domácího hráče Kašpara ze strany do ucha. Nedlouho poté se protlačil do obranného pásma Kralup Siváček přes dva bránící hráče a gólmana dokázal prostřelit. Navýšil tak naše vedení už na 3:0. Během našeho oslabení jsme čelili několika šancím domácích, gólman David Jelínek, společně s bránícími hráči, ale dokázali uhájit čisté konto. Evidentní fauly od domácích byly naprosto ignorovány, naopak sebemenší kontakt od našich hráčů byl trestán. Domácí měli spoustu prostoru na korekci výsledku, ale rozehrávka jim nešla moc přesvědčivě. Siváček jim ujel s pukem a ve vlastním oslabení zvýšil na 4:2 pro Sršně. Zápas byl spíše bitvou, než pěkným hokejem. Domácí zvolili herní styl - raději budu bořit, než abych něco tvořil.

Ve druhém nedělním zápase porazilo Kladno Sedlčany 4:0. Se ziskem 5 bodů je nyní Kladno na 2. místě, následované HK Kralupy a Sedlčany. Sestava: Jelínek David, Kunášek Michal, Chmelař, Švejda, Havelka, Málek, Vaněk, Křeček, Javůrek, Siváček, Pešek, Jelínek Matouš, Jiráň, Tvrdík Jan, Tvrdík Jiří I., Sádlo, Dytrych. Trenér: Stanislav Bednář.

Autor článku: Zdeněk Jelínek