Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je úterý, 23. dubna 2019
logo

Sportovním událostem kraloval závod Českého poháru horských kol, ale máme pro vás i další aktuality

Publikováno: 11.4.2019 v 8:00
Rubrika: Sport

PRVNÍ ZÁVOD ČESKÉHO POHÁRU HORSKÝCH KOL SE JEL 7.4. V KUTNÉ HOŘE.  Kvalita této špičkové sportovní události přilákala k zimnímu stadionu v Kutné Hoře (a do jeho okolí) velké množství fanoušků, prodejců, propagátorů a samozřejmě jezdců.

Nejlépe si vedli Poláci, kteří ovládli elitní kategorie, nás může těšit bronz, který vybojoval v kategorii U23 Kutnohořan Josef Jelínek.

ČÁSLAV VYHRÁLA TĚSNĚ, ALE ZASLOUŽENĚ. Čáslav – Český Brod 1:0 (1:0). Utkání bylo bojovné a vyrovnané, domácí měli víc šancí, ale dlouho je nedokázali proměnit v góly. Až chvíli před koncem se po centru Vančury hlavou prosadil Jícha a čáslavští fanoušci mohli slavit tři body!

Tři body jim také zatím scházejí na první místo divizní tabulky. Branka: 86. Jícha.  Diváků: 123. Čáslav: Kubát – Skokan, Mráz, Kunášek, Hannich (72. K. Petrů) – Strnad (79. Dastych), J. Petrů, Vocel (84. Ronovský), Vančura, Kopp (46. Čuchal, 90. Richard) – Jícha. Trenér Radim Truksa. Příště: 13.4. od 17.00 FK Náchod – FK Čáslav.

FOTBALISTÉ KUTNÉ HORY V POŘÍČÍ NEUSPĚLI. Poříčí n/S – Sparta Kutná . Hora 3:0 (1:0).  Už první poločas naznačil, že Kutnohořané se vrátí bez bodu a druhý to potvrdil. Hra hostů se zlepšila, až když prohrávali 0:3 a to už bylo na zvrat pozdě, zvláště když své náznaky šancí na těžkém terénu nedokázali dotáhnout.

Branky: 37. Balata, 51. Trpišovský, 65. Vacek. Diváků: 100. Kutná Hora: Malý - Matoušek (77. Cimr), Exner, Franc, Saulich - Semrád - Marek, Piskač, Nekvinda - J. Kulhánek (73. Hradílek) - Kacafírek. Trenér Radek Kulhánek. Příště: 13.4. od 10.15 Sparta Kutná Hora – FC Velim.

V UTKÁNÍ BÉČEK SE STŘILELO JAKO U VERDUNU. Vlašim B – Čáslav B 4:3 (1:1). Ani tři vstřelené góly čáslavskému béčku (oslabenému o několik hráčů) nestačily na body. Po nerozhodném poločasu hosté brzy inkasovali, v závěru mocně dotahovali, ale dotáhnout nestihli...

Branky: 9. Cettl, 47. a 66. pok. kop Motyčka, 72. Matzner – 21. Dastych, 67. Uher, 84. Vrána. Čáslav B: Skokan – Hurda, Pavlík, Svoboda (18. Batelka), Lebduška (75. Gron) – Dastych – Plachý (50. Vrána), Uher, Ronovský, Zoufalý (53. Honc) – Plíhal. Trenér Jakub Svoboda.

Příště: 14.4. od 16.30 FK Čáslav B – Sokol Pěčice. STARŠÍ ŽÁCI FBC KUTNÁ HORA NA  PŘEDPOSLEDNÍM TURNAJI SEZÓNY VYBOJOBVALI POSTUP DO VYŠŠÍHO VÝKONNOSTNÍHO KOŠE. FBC Kutná Hora – Technology Florbal MB White 6:3. Celý zápas byl v její režii.

Hráčem utkání byl bezesporu Jan “Kody“ Kodaj, který se podílel na všech brankách (5+1).FBC Kutná Hora – Sokol Rudná 5:2. První polovina zápasu byla velice vyrovnaná, je třeba ocenit výkon brankáře Rudné, avšak i přes jeho výkon se ve druhé polovině prosazovali pouze hráči Kutné Hory.

Finále: FBC Kutná Hora – Florbal Jesenice 6:4. Kutná Hora do finálového utkání nevstoupila příliš dobře a po pěti minutách prohrávala 0:2. Do konce prvního poločasu se však kutnohorským hráčům podařilo vyrovnat.

Ve druhé časti finále dokázala Kutná Hora přidat další čtyři góly a urvala tak zlatou příčku a postup.Sestava K. Hory: Hradil, Zlatohlávek, Matucha, Franc, Vaněk, Trpišovský, Malina, Liberský, Blahník, Martin, Holub, Beil a Kodaj. -David Holub-

ŽENY FBC KUTNÁ HORA MAJÍ DALŠÍ DVA BODY.  FBC Kutná Hora x ACEMA Sparta Praha 4:3 pn (1:2, 0:1, 2:0 – 1:0). Branky K. Hory: 3. Baťhová (Novotná), 35. Baťhová (Výborná), 36. Baťhová (Výborná), rozh. nájezd Knížová.

Byli jsme schopni soupeřky přehrát, ovšem nešťastnými situacemi jsme dostali 3 branky. O štěstí na straně Sparty vypovídají i dva neuznané góly z hole Týny Dvořákové.

Můžeme být tedy rádi za dva body po vyhraných nájezdech. FATPIPE Start98 Praha Kunratice x FBC Kutná Hora 7:2 (4:1, 1:1, 2:0). Branky K. Hory: 7. Výborná (Baťhová), 17. Dubská M. (Výborná).

Druhý zápas s Kunraticemi byl výsledkově jednoznačný. Soupeřky ukázaly svou zkušenost a v zápase ji prodaly. Nyní máme v hlavách poslední zápasy DOMA (28. dubna). Bude to atraktivní podívaná proti kvalitním soupeřkám.

Sestava K. Hory: Petráková - Šimůnková, Výborná, Novotná, Dubská M., Dubská N., Charvátová, Němcová, Fousová, Horáková, Dvořáková, Knížová, Baťhová. -Josef Chalupa-

JUNIOŘI ZDOLALI BOHEMKU. FBC Kutná Hora x FbŠ Bohemians B 7:6 (2:2, 3:3, 2:1). Branky K. Hory: 9. Smitka M. (Svoboda), 12. Martínek, 17. Smitka M. (Procházka), 21. Danda (Martínek), 23. Procházka (Rejna), 31. Martínek (Rejna), 32. Smitka M. (Svoboda). První třetina  skončila remízou.

Kutnohorští do druhé části doslova vlétli, za svou aktivitu si vysloužili i výhodu trestného střílení, ale Martin Smitka na brankáře soupeře nevyzrál.  Na obou stranách padlo v prostřední dvanáctiminutovce po třech brankách.

Kutná Hora předvedla ve třetí třetině kompaktní a zodpovědný výkon a díky tomu slavila tříbodové vítězství. V závěru ještě ustála vlastní oslabení. FloorManiacs Mělník x FBC Kutná Hora odloženo. Sestava K. Hory: Zeman - Procházka, Danda, Svoboda, Smitka L., Vnuk, Němec J. , Rejna, Smitka M., Martínek, Měšťánek, Vavřina. -J. Bochníček-

Autor článku: Vítězslav Hospes