Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je čtvrtek, 22. srpna 2019
logo

Sport na čáslavském gymnáziu a SOŠ pedagogické: Vyučuje i mistryně světa!

Sport na čáslavském  gymnáziu a SOŠ pedagogické: Vyučuje i mistryně světa!
Foto: Archiv OK
 
Publikováno: 13.10.2015 v 7:00, Aktualizováno: 2.10.2015 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Čáslavské gymnázium a střední odborná škola pedagogická, které pod jedním vedením sídlí ve stejné historické budově poblíž centra Čáslavi, nabízejí svým studentům a studentkám kromě hodin mnoha dalších předmětů také kvalitní výuku tělesné výchovy. Vždyť jednou z vyučujících tohoto předmětu je dokonce mistryně světa v běhu na osm set metrů z roku 1999 Ludmila Formanová.

Výsledky, dosahované ve sportovních soutěžích, kterých se studenti uvedené školy účastní, však jasně hovoří o tom, že tato stránka života školy nijak nezaostává za předměty teoretické přípravy na budoucí povolání a studium na vysokých školách.

"Dne 23.9. 2015 družstvo dívek se zúčastnilo krajského finále atletického poháru, které se konalo na atletickém stadionu ve Staré Boleslavi – Houšce. Naši školu reprezentovalo družstvo, jehož členkami byly Jana Novosadová, Dominka Antošová, Markéta Míčková, Sofie Dlouhá, Šárka Dlouhá, Adéla Loudová, Ingrid Tillman, Eliška Auersvaldová, Claudie Macháčková, Eliška Volencová a Alena Mečířová," přišla informace od vyučujících tělesné výchovy.

Potěšující je však hlavně výsledek, jehož toto družstvo v uvedené soutěži dosáhlo - tedy jednoznačné vítězství.

První místo mezi deseti zúčastněnými středními školami zajistilo čáslavským dívkám postup do republikového finále v Břeclavi! Ke gratulaci vyučujících tělesné výchovy se přidal i ředitel školy.

Mimo vynikajícího úspěchu mladých atletek si na svoje konto připsali další vítězství také fotbalisté, kteří se na konci září úspěšně "prokopali" místním kolem fotbalové soutěže a vybojovali si tak postup do okresního finále, pořádaného na počátku října rovněž na čáslavském stadionu.

 

Autor článku: zak
Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Prodej (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (1 inzerátů)
Zaměstnání (1 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
Pronájmy (1 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM