Redakce Inzerce Spřátelené weby Řádková inzerce Archív Dnes je pondělí, 6. července 2020
logo

Sopranistka Jana Veberová nadchla publikum interpretací šansonů Edith Piaf i dalších osobností

Sopranistka Jana Veberová nadchla publikum interpretací šansonů Edith Piaf i dalších osobností
Foto: web
 
Publikováno: 23.7.2018 v 8:00
Rubrika: Kultura

V sobotu 21. 7. 2018 hostil kutnohorský kostel  sv. Jana Nepomuckého dlouho očekávaný koncert šansonů sopranistky Jany Veberové s názvem Dvě z Paříže.

Jak napovídal propagační plakát ke koncertu (kde figurovaly fotografie Jany Veberové a francouzské šansoniérky Edith Piaf), programu kralovaly světoznámé šansony této ikony. A zájem diváků byl až překvapivě obrovský.

Samotný koncert začal s patnáctiminutovým zpožděním, neboť stále přicházející posluchači museli čekat na přídavné židle, kapacita kostela byla zcela vyčerpána.

Koncert se konal pod záštitou nadace Kateřiny Daczické. Sopranistku Janu Veberovou na klavír doprovázela její „dvorní klavíristka“  Táňa Vaněčková (obě na snímku, zpěvačka vpravo). Šansony pařížského "Vrabčáka" Jana Veberová doplnila o výběr z tvorby Charlese Aznavoura, Gilberta Bécauda či Jacquesa Brela.

Jak interpretka uvedla, u šansonů je ještě víc než v jiných případech důležitý prožitek a obsah. Proto písně zpívané v originále vždy posluchačům volně přeložila.

Prostředí kostela bylo sice zvláštní volbou pro kabaretní múzu, ale noblesa projevu Jany Veberové tento rozpor setřela, shodlo se nadšené publikum, laici i odborníci.

Autor článku: Vítězslav Hospes
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

  
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM